Формат зустрічі визначать 27 листопада. Про це сказав заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський, пише "ТАСС".

Важливо: Газові переговори з Росією: що потрібно знати про транзит і новий контракт

Зустріч може бути в різному режимі – зокрема, відеоконференція. Міністр енергетики Росії Олександр Новак анонсував, що на ній обговорюватимуть технічні питання.

Яновський також заявив, що російське міненерго "позитивно оцінює підсумки консультацій" щодо транзиту газу, яка відбулася у форматі відеоконференції 20 листопада. За його словами, зараз йде відпрацювання корпоративних документів.

Україна хоче укласти контракт на 10 років, але у Росії пропонують лише на 1 рік. Так, у пропонованому Росією договорі є умова – відмова України та РФ від взаємних претензій в міжнародному арбітражі та припинення всіх судових розглядів.

Тим часом російський "Газпром" офіційно відмовився постачати газ до України напряму доти, доки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах. В "Нафтогазі" наголошують – Україна не збирається забути 22 мільярди доларів, які винна Росія.

Чому Україні та Росії потрібен новий газовий контракт?

  • Бо старий стане недійсним. Володимир Зеленський хотів домовитись про транзит із Росією ще до офіційного завершення дії контракту – у вересні 2019 року.
  • Україна хоче укласти договір на 10 років, але у Росії пропонують лише на 1 рік. Однак Росія ніяк не демонструвала того, що налаштована на результативні переговори.
  • Натомість триває активне будівництво скандального російського "Північного потоку-2". Цей газопровід постачатиме газ до Європи в обхід України. Працює Росія і над "Турецьким потоком", який має таку ж мету.
  • Чергові технічні консультації відбулися 20 листопада. Чітких підсумків немає, однак у Росії кажуть, що готові працювати за європейським законодавством для транзиту газу через Україну. Натомість в Єврокомісії розчаровані і нагадують – часу залишилось мало.