Таку думку 24 каналу висловив економіст та виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Раніше повідомлялось про те, що ціни на нафту різко зросли через новий "сюрприз" від Росії.
Важливо Росія може скоротити видобуток нафти, – Bloomberg
Нафтові доходи Росії
Пендзин розповів, що нафтові доходи, які отримує Росія – це приблизно третина російського бюджету, тобто нафтодолари дуже важливі й загальний обсяг є визначальним з точки зору формування бюджетних програм Росії. Подібні речі піднімали з 2014 року, але безпрецедентно в 6 і 8 пакеті санкцій вперше були введені обмеження по російській нафті Перший ввів ембарго на купівлю Європою російської нафти, а другий ввів стелю цін.
Так, 60 доларів за барель це нині вище тієї ціни, яка сьогодні сформувалась на російську нафту. У портах Балтійського моря російську нафту можна купити за 53 долари за барель, а у Новоросійську на Чорному морі – навіть за 49. Однак, слід розуміти, що це перша спроба європейських країн встановити максимальну ціну, до того ж поляки взагалі пропонували встановити 30 – 35 доларів, що було б дійсно серйозним ударом,
– зазначив економіст.
Пендзин про те, що обсяг доходів Росії зменшується і як на це вплинула нафта: дивіться відео
Обсяг доходів Росії зменшився
Він продовжив, що нині ми вже бачимо, як обсяг доходів, що отримує російський бюджет зменшився. Дійсно, росіяни планують зменшити загальний добуток нафти, бо загальний обсяг контрактів, що заключає Росія по нафті також зменшився. Це пов'язано з тим, що російська нафта є дуже токсичною.
"Нині дуже багато країн, дуже багато переробників намагаються відмовлятись від російської нафти. У світі існує чітке бачення, що купувати російську нафту – це фінансувати війну в Україні", – зауважив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Російська економіка: останні новини
- Схоже, що санкції проти Росії, які пов'язані з нафтою, набирають нових обертів. Ба більше, Кремль може втратити найважливіший ринок збуту, йдеться про Азію.
- Після рішення про майбутнє ембарго ЄС протягом перехідного періоду тривалістю шість місяців (червень – листопад) дев'ять країн ЄС та США імпортували 9,3 мільйона тонн російської сирої нафти. Вартість цієї нафти оцінюється в 5,3 мільярдів доларів за півроку, або близько 10,6 мільярдів доларів за рік, або 0,9 мільярда доларів щомісячно.
- Євросоюз схвалив рішення щодо встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. Завдяки цьому експорт нафти з Росії за останній тиждень впав на 54%.