Громадський і політичний діяч із США, депутат від округу Рок у штаті Вісконсин Юрій Рашкін сказав 24 Каналу, що хоча спікер Палати представників Майкл Джонсон висловлюється на підтримку України, проте він залежний від Дональда Трампа. А експрезидент не зацікавлений в тому, щоб республіканці пішли на будь-яку угоду, зокрема щодо допомоги Україні.

До теми Це відкриє шлях: Конгрес США зробив крок до конфіскації активів Росії та передачі їх Україні

Робить те, що скаже Трамп

Саме тому законодавці з Республіканської партії опинились у складній ситуації, адже вони хочуть проголосувати за врегулювання кризи на кордоні з Мексикою та за допомогу Ізраїлю.

Однак спікер Палати представників робить те, що скаже Дональд Трамп. А Трамп цілком занурений у виборчі перегони,
– пояснив політичний діяч.

Водночас в Сенаті, за словами лідера більшості, демократа Чака Шумера, ведеться робота з узгодження "ще одного раунду допомоги Україні шляхом фіналізації нашого додаткового пакета національної безпеки".

"Є надія на те, що республіканці зрештою не захочуть, щоб виборці звинуватили їх в тому, що вони допомагають Владіміру Путіну, не захищають південний кордон і не надають підтримку Ізраїлю, – все те, що вони мають робити", – наголосив Рашкін.

"Зливає" республіканців

Трамп, на його думку, не йде на компроміс по цьому питанню, тому що не хоче давати жодних поступок Джозефу Байдену. Чим гірша буде ситуація, тим краще для Трампа, і загалом, він поводить себе так, ніби він і є Сполучені Штати. Коли хтось йому протистоїть, Трамп каже: "Ви протистоїте Америці".

Трамп буде до останнього виступати проти голосування за допомогу Україні. Проте, якщо з'явиться потужний тиск з різних боків на республіканців, тоді вони можуть дійти висновку, що їм простіше проголосувати, ніж сподіватися на те, що Дональд Трамп їх якось "покарає", – відзначив Юрій Рашкін.

Зараз Трамп практично "зливає" Республіканську партію. Після виборів може навіть сформуватися третя партія. Вона відображатиме інтереси людей, які не погоджуються з демократами, але й не хочуть бути трампістами.

Допомога Україні від США

  • Дональд Трамп виступає проти допомоги Україні та не погоджується на жодні компроміси. Він заявив, що республіканці мають проігнорувати будь-яку угоду, в якій немає "всього необхідного" для розв'язання проблеми мігрантів. Водночас це питання пов'язане з виділенням коштів для України.
  • Крім того, Трамп, за інформацією ЗМІ, чине тиск на спікера та представника республіканської партії Майка Джонсона, щоб він проводив лінію експрезидента. А Білий дім вимагає від Джонсона прийняти угоду, яка готується в Сенаті.
  • Проти позиції Трампа, який намагається зірвати угоду з Сенатом, виступила частина республіканців. Зокрема лідер республіканців у Сенаті Джон Тьюн відзначив, що "пакет Сенату щодо України – найкращий шанс для республіканців спинити потік мігрантів".
  • Водночас в Білому домі заявляють, що у разі, якщо Конгрес не ухвалить рішення щодо допомоги Україні, це похитне лідерство США у внесках на підтримку Києва, адже тоді інші країни також переглянуть свої внески. Також координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі наголосив, що пауза у допомозі України матиме "потенційно катастрофічні наслідки" для неї.