Джон Кірбі на брифінгу 22 січня наголосив, що за допомогою Україні від США уважно стежить і президент Росії Владімір Путін, і лідер Китаю Сі Цзіньпін, пише 24 Канал.

Дивіться також Байдена хочуть загнати у велику пастку: чому загострюється політична інтрига у США

Що заявив Кірбі про допомогу Україні

Президент (Джо Байден – 24 Канал) усвідомлює, що інші країни спостерігають за тим, що ми робимо… Але й наші союзники та партнери також уважно спостерігають за тим, як діємо ми, адже керівництво США надало критичну підтримку Україні,
– пригадав Кірбі.

Він також зауважив, що США буквально лідирували не лише у внесках, а й у координації внесків інших країн, щоб доставити допомогу в Україну.

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому відповів на питання, що буде, якщо Конгрес відмовиться ухвалювати подальшу допомогу Україні. За його словами, тоді американське лідерство похитнеться. Тому що деякі країни також переглянуть свої внески.

І це може мати потенційно катастрофічні наслідки для України,
– сказав високопосадовець Білого дому.

Допомога від США: коротко

  • Джо Байден просив Конгрес проголосувати за пакет допомоги на понад 100 мільярдів, у якому понад 60 мільярдів доларів заплановані на підтримку України, по 14 – для Ізраїлю та на заходи протидії нелегальній міграції на південному кордоні.
  • Конгрес через суперечки щодо кордону з Мексикою між республіканцями та демократами ще не досягнув згоди та не підтримав допомогу Україні.
  • Вже 17 січня президент США провів зустріч з лідерами Конгресу США та очільниками профільних комітетів, на якій закликав швидше розблокувати фінансування на подальшу допомогу для України.
  • Видання The Wall Street Journal писало, що Байден вже погодився посилити імміграційну політику та укріпити південний кордон країни, щоб тільки Конгрес проголосував за допомогу Україні.
  • Джон Кірбі заявив, що наступні кілька місяців будуть критичними для України, адже Росія надалі битиме по Україні як дронами-камікадзе, так і ракетами. Саме тому наше командування буде змушене ухвалювати складні рішення щодо того, яку зброю та боєприпаси використовувати в умовах, коли запаси оснащення скорочуються.