Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що конгресмени-республіканці чекають на пояснення від адміністрації Джозефа Байдена. Саме від цього залежатимуть терміни ухвалення нової фінансової допомоги для України.

До теми Точно ввійде у підручники: яку позицію насправді відстоює Майк Джонсон

Чого саме хочуть республіканці

Відповідаючи на питання про фінансування України, Джонсон заявив, що існують "важливіші речі".

Є дві речі, які необхідні: ми повинні забезпечити захист кордону США, перш ніж ми захистимо будь-який інший кордон,
– сказав він.

Крім захисту американського кордону Джонсон назвав ще одну умову. Представники Республіканської партії у Конгресі хочуть почути від адміністрації Байдена пояснення, що є кінцевою метою в Україні та як відповідально США ставитимуться до витрат цих ресурсів. За його словами, поки що Білий дім не надав республіканцям необхідної інформації.

Що кажуть експерти про ситуацію у Конгресі

  • Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок не так давно у коментарі 24 Каналу припустив, що поточна політична боротьба у США завершиться укладанням угоди між політсилами. На його думку, демократи можуть поставити ультиматум республіканцям, розігравши карту допуску Дональда Трампа до президентських виборів.
  • Нагадаємо, політолог Володимир Фесенко назвав жорстку, агресивну та конфліктну боротьбу між демократами та республіканцями у Конгресі головною проблемою. Через це конгресмени після завершення своїх канікул не будуть одразу голосувати за виділення фінансування для України.
  • Раніше співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник прокоментував слова речника Держдепу США Метью Міллера, що допомога Україні від США може у майбутньому перейти на інший, вже не такий високий рівень. Експерт вважає, що стратегія Вашингтона щодо підтримки нашої держави загалом залишається незмінною.