Такою думкою із 24 Каналом поділився співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник. Він сприйняв повідомлення від Держдепу без негативу, але зазначив, що США бракує чіткості в означенні кінцевих результатів їхньої стратегії.

Дивіться також Коли пілоти з України зможуть завершити навчання на F-16: у Пентагоні розповіли

Якою бачать США допомогу Україні

За словами речника Держдепу, стратегія США щодо підтримки України полягатиме в тому, щоб допомогти Україні побудувати свою військово-промислову базу. Це потрібно для того, щоб у майбутньому Київ міг самостійно виготовляти та купляти усе необхідне для своїх потреб озброєння.

Можна припустити, що аудиторією цього повідомлення речника Білого дому були не лише американські виборці, а й, беручи ширше, усі світові медіа, що стежать за допомогою США Україні. Водночас під час брифінгу Метью Міллер утримувався від конкретних відповідей на питання про те, чим саме зумовлена така позиція Вашингтону.

"Загалом, стратегія США (щодо допомоги Україні – 24 Канал) залишається незмінною, і навіть можна по-різному інтерпретувати ці нюанси американської допомоги", – зазначив Мельник.

Як саме Захід має зупинити Путіна

Днями у Finantial Times вийшла публікація британського історика Тімоті Гартона Еша, у якій він зазначив, що станом на зараз немає передумов для того, щоб "заморозити" російсько-українську війну.

Відповідно, Заходу потрібно переконати Росію, що вона не зможе перемогти Україну військовим шляхом. І для цього потрібно вдатися до специфічних меседжів, адже Росія розуміє лише мову сили.

"Путін навряд чи взагалі здатен зробити крок назад. Він вже не здатен зупинити цю війну, тому що війна керує Путіним. Але потрібно робити все, щоб оточенню Путіна стало очевидно, що шансів виграти цю війну Росія не має", – зазначив співдиректор програми Центру Разумкова.

Військова допомога Україні: останні новини

  • 27 грудня США виділили останній пакет допомоги для України на 250 мільйонів доларів. Більше озброєння, за повідомленням Білого дому, поставити не вийде через те, що Конгрес не ухвалює бюджет на оборонну підтримку союзників США.
  • Водночас про свій пакет допомоги нещодавно оголосила Німеччина. Він є досить потужним, адже до нього зокрема ввійшли 10 БМП Marder, 2 танки для розмінування, 9 тисяч боєприпасів 155-го калібру, а також ракети для ЗРК IRIS-T та систему ППО SKYNEX.
  • Водночас, якщо допомога партнерів України припиниться, це може мати негативні наслідки як на фронті, так і у відбитті російських ракетних атак. Приміром, командувач Об'єднаних сил ЗСУ зазначає, що мобільні групи ППО мають обмежений запас ракет для переносних ЗРК, яких вистачить лише на декілька масованих ворожих атак.