Про це 24 Каналу розповів керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. Він припустив, що демократи можуть виставити для республіканців ультиматум, розігравши карту допуску до виборів.

Дивіться також "Не кіпішуйте": Кулеба прокоментував заяву Держдепу щодо підтримки України

Що лежить в "чорній теці" демократів

В контексті внутрішньополітичної боротьби у США не можна оминути увагою новину, що Верховний Суд США вже 8 лютого розгляне можливість участі Дональда Трампа в праймеріз республіканців. Трамп – найбільш рейтинговий кандидат Республіканської партії, тому навіть ті, хто його не сприймає, розуміють, що більш вдалої кандидатури Республіканська партія не має.

"Коли будь-яка політична битва виходить за рамки розумного, то (варто згадати, що – 24 Канал) у будь-якої політичної сили десь на шафі на полиці лежить чорна тека. Така є і в демократів, які зараз натякають республіканцям, що друзі, або ви підпишете нормальну угоду, або… (Дональда Трампа можуть не допустити до виборів – 24 Канал)", – зазначив Клочок.

Чому підстави для оптимізму є

Республіканці цілком розуміють загрозу від недопуску Трампа до виборів. До цього вони намагалися дотиснути демократів до рішення щодо мексиканського кордону, яке перебувало за межами компромісу. Але коли дві сторони намагаються досягти угоди, вони мають домовлятися, а не нав'язувати свою волю іншим.

"Судовий процес Дональда Трампа трошки охолодить голови республіканців, радикально налаштовних не голосувати за бюджет. Плюс 18 січня у них спливає термін державного бюджету, і це також додатковий інструмент для протистояння між демократами та республіканцями", – зазначив аналітик.

Підстав для оптимізму в питанні виділення допомоги Україні додає й той факт, що Пентагон досі має зброю для України на 4,2 мільярди доларів. І хоча зараз США не зможуть спрямувати кошти на заміщення цієї зброї, можна сподіватися, що у разі нагальної потреби Вашингтон не покине Київ у біді.

Що відомо про допомогу США для України

  • Протягом 2023 року США надали Україні зброї на 24 мільярди доларів і 10,9 мільярдів доларів фінансової підтримки. Сукупно ж за 2 роки війни Вашингтон виділив Україні 71,3 мільярди за даними Інституту світової економіки.
  • Згідно законопроєкту Джозефа Байдена, у 2024 році США могли б спрямувати на підтримку України 60 мільярдів доларів, з яких 46 мільярдів військової допомоги та 14 мільярдів гуманітарної та економічної.
  • Останній пакет допомоги на 250 мільйонів доларів Вашингтон передав Україні 27 грудня. При цьому в Білому домі наголосили, що наступні пакети допомоги надійдуть вже після ухвалення закону, частиною якого є 60-мільярдна підтримка України. Це зумовлено тим, що в цій сумі закладені кошти для американських підприємств, які мають виготовити нову зброю замість тієї, яку відправлять до України.