Про це 24 Каналу розповів експерт з авіації Богдан Долінце. Він зазначив, що в зараз на фронті у великій кількості використовуються дешеві FPV дрони, які керуються вручну і не мають програмного забезпечення.

До теми "Всемогутня" ППО: росіяни зіткнулися з проблемами захисту аеропортів від дронів

Кількість дронів на фронті зростає

Разом з тим цей дрон може виконувати дуже важливі функції і ефективно працювати.

Зокрема він може заносити вибуховий пристрій безпосередньо в точку доставки – в окоп противника чи в його невеликий укріплений пункт. Також він може залетіти у вікно будинку, де перебуває ворог, або в люк чи у вікно броньованого автомобіля і знищити всіх, хто в ньому є,
– пояснив експерт з авіації.

Сьогодні кількість таких дронів на лінії фронту зростає. Це пов'язане з легкістю їхнього виробництва, а також з доступністю та дешевизною комплектуючих для їхнього створення.

Експерт з авіації припустив, чи зможе Україна конкурувати з виробниками дронів у світі: дивіться відео

Якщо Україна в майбутньому налагодить виробництво таких пристроїв десятками тисяч одиниць, то їх можна буде порівнювати з класичними боєприпасами на новому полі бою. І тоді Україна зможе стати одним з ключових їхнім виробників в світі,
– підкреслив Богдан Долінце.

Проте складніші одиниці техніки, на жаль, виробляти в Україні важче. Хоча ми отримуємо допомогу від західних партнерів, однак доступ до їхніх технологій буває ускладненим або закритим.

"І це не дає Україні можливості посісти першість на ринку виробництва дронів", – відзначив він.

Як діяти, якщо ви помітили дрон-камікадзе / Інфографіка 24 Каналу

Українські розробки дронів

  • Українська компанія Ukrspecsystems створила новий дрон Shark Mini. За його допомогою військовим буде легше збирати та передавати розвідувальну щодо роботи артилерії, спецпідрозділів та піхоти. Однією з його головних особливостей – для запуску Shark Mini не потрібна пускова установка. Дрон запускається вручну, і це спрощує користування його в польових умовах.
  • Українські розробники працюють над створенням ударного наземного дрона RATEL. Використовувати цей дрон можна буде як мобільну боєголовку, що несе дві протитанкові міни ТМ-62 та активує їх під автомобілем чи танком. Випробування RATEL вже успішно відбулось.