Про це в ефірі 24 каналу повідомив політолог Олег Саакян. За його словами, саме з цією метою сьогодні, 26 квітня, відбулась зустріч 40 країн на авіабазі Рамштайн у Німеччині.
До теми У Німеччині стартувала історична зустріч понад 30 країн щодо озброєння України
Новий формат "НАТО+"
Як зазначив політолог, така зустріч є безпрецедентною. Він наголосив, що у Німеччині зібралися 30 країн-членів НАТО та 10 країн, які не є в Альянсі.
Це друге дихання для Альянсу, формується "НАТО+", де організація відіграє функцію потужного ядра,
– заявив Саакян.
Політолог підкреслив, що ми зможемо побачити цей ширший формат, якщо його ресурсно й організаційно забезпечать. Імовірно, це ляже на плечі НАТО та США.
Чому він формується
Як пояснив Саакян, створення такого формату – це сигнал про те, що ситуація російсько-української війни є системною, а не раптовим ексцесом. Тобто мовиться про постійне протистояння авторитарного й тоталітарного режиму Росії та демократичної України.
На базі кейсу російсько-української війни зараз формують свою позицію та поведінку ціла низка як демократичних, так і авторитарних та тоталітарних режимів. Водночас від того, наскільки Україні вдасться, залежить те – наскільки вдасться цілому демократичному світу,
– заявив Саакян.
Крім того, як підкреслив політолог, Росія фактично розпочала третю світову війну. Принаймні інерція, в якій вона запустила цей процес, говорить про те, що агресорка не зможе зійти з рейок війни. Як пояснив Саакян, економіка, пропагандистська та політична машина підштовхуватимуть путінський режим до ведення війни, адже це спосіб їхнього самозбереження.
Зверніть увагу США та союзники зустрічатимуться стосовно питань озброєння України щомісяця, – Пентагон
Водночас якщо вони припинять воювати, то задихнуться від внутрішніх проблем та нестабільності, які завдяки війні намагаються вимістити з власних кордонів на інші держави. Тобто перемкнути увагу суспільства з власних проблем на боротьбу з черговим "ворогом", якого придумують на ходу.
Цілі зустрічі
Як зазначив, Саакян під час зустрічі держав на авіабазі Рамштайн мовилось про:
- механізми координації;
- необхідні нормативно-правові зміни, аби прибрати бюрократичні перепони;
- певні механізми безпеки більш оперативного характеру для країн, які не входять у НАТО, але є сусідами країн-членів;
- узгодження певної системи щодо підтримки України.
Саакян розповів про зустріч 40 країн на базі Рамштайн: дивіться відео