– Мені здається, що це спроба команди Президента явочним порядком реалізувати основні політичні вимоги Мінських домовленостей. Але загорнути це в дуже гарні обгортки. Міністерство з тимчасово окупованих територій, або міністерство з капітуляції, як його тепер називають експерти та політики, створювалося само для того, щоб в таких підступний, прихований спосіб реінтегрувати Донбас, а потім в один момент сказати – так ми з ними вже разом живемо, давайте ухвалювати інші рішення, вносити зміни до Конституції, законів. Все те, що написав Путін і Сурков в тексті так званих Мінських домовленостей. Тому українцям слід пильно стежити за таким рішенням влади.

– Це підігрівання російській пропаганді?

– Абсолютно правильно. Ми говоримо про війну, яку веже Росія проти України, основною метою якої є руйнація української державності. Це не внутрішній конфлікт. Ми маємо розуміти, що Путін заходив на Донбас, аби потім нав’язати план мирного політичного врегулювання з врахуванням особливих потреб мешканців тимчасово окупованих територій.

Читайте також: Україна готова до повномасштабної війни із Росією, але Київ не готовий до повернення Донбасу, – американський історик

– Чому це відбувається саме зараз?

– Те, що відбувається зараз на лінії зіткнення, а мова йде не лише про Авдіївку, але й загострення на усій лінії фронту – це чергова спроба примусу до миру. Для того, щоб згодом керівництво держави, деякі політики, в тому числі представники «Опозиційного блоку», а вони зараз говорять те саме, що говорять деякі наші урядовці – давайте припиняти війну. Нові жертви та загострення повинні підштовхнути слабшу частину суспільства погодитися на хоч якийсь мир, лиш би це припинилося. Розрахунок на це.

– Чому про цей мир заговорилося саме зараз?

– Це пов’язано зі міною зовнішньополітичної кон’юктури – це новий Президент США Трамп, який зробив більш ніж достатньо заяв, які можуть дати Путіну певні підстави передбачати, що США "постоять осторонь". Позиція Європейського Союзу давно відома – вони бояться всі Путіна, і думають, що вдасться врегулювати цей конфлікт примусом до миру слабшої сторони. В даному випадку – України. Але це недалекоглядна політика, оскільки наші "західні партнери" недооцінюють ситуацію: дві третини українців не сприймають плану капітуляції і будь-яких політичних поступок ОРДЛО, які є маріонетками Путіна.

Читайте також: Військові готові до будь-якого розвитку подій на Донбасі, – генерал-майор

Більше про те, чому реінтеграція сьогоднішнього Донбасу завдасть Україні шалених збитків та чому її слід відкласти до кращих часів, і про те, чому в урядовій програмі немає жодної згадки про агресію Росії – дивіться у інтерв’ю.