Як розповідає 24 каналу, Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики Libertex Group, під кінець року ми можемо мати 50 гривень за долар і навіть більше.

Читайте також Ексклюзивно для читачів 24 каналу: як отримати бонус від криптобіржі Bybit

Що таке девальвація

Девальва́ція — офіційне зменшення золотого вмісту грошової одиниці чи зниження курсу національної валюти щодо золота, срібла, певної іноземної валюти. Термін зазвичай застосовується для ситуацій, коли відбувається значне зниження курсу національної валюти відносно "твердих" валют (зазвичай, щодо долара, євро).

Від чого залежатиме курсова динаміка

Базовий сценарій розвитку подій передбачає подальшу девальвацію гривні. За словами Андрій Шевчишина, цей сценарій можливий саме за умови збереження статус-кво, коли фінансування бюджету значною мірою відбувається шляхом емісії гривні, ставки розміщення держоблігацій залишаються низькими, вільна гривня не виводиться з ринку, не залучається достатньо внутрішнього капіталу. При цьому немає зовнішньої фінансової підтримки. А ситуація на фронті кардинально не міняється на користь однієї зі сторін.

На динаміку курсу гривні вплине ще й опалювальний сезон. Те, скільки зараз газу є в газових сховищах, скільки ще має бути закачано та по якій ціні, впливатиме на цінову ситуацію і курс гривні.

Хоч НАК "Нафтогаз України" стверджує, що газу достатньо. Ми розуміємо, вартість газу зараз майже космічна. І якщо його не вистачатиме, Україна вимушена буде йти на європейський ринок і купувати по спотовій ціні (ціні, за якою продаються реальний товар, цінні папери або валюта тепер і в даному місці на умовах негайної поставки).

Без отримання достатньої зовнішньої допомоги знайти валюту для купівлі газу буде дуже складно. Зокрема, витрачатимуться золотовалютні резерви НБУ, що негативно впливатиме на курс гривні.

Андрій Шевчишин

Керівник відділу аналітики Libertex Group

Дуже добре, що Мінфіну вдалось домовитись з міжнародними тримачами українського суверенного боргу про реструктуризацію виплат. Але варто пам’ятати, що той-таки НАК "Нафтогаз України" не домовився про реструктуризацію своїх боргів.

Позитивний сценарій

Хоч негативний сценарій передбачає, зокрема, девальвацію гривні до 80 – 90 гривень за долар. Є й позитивний сценарій, якщо стабілізується ситуація на фронті на користь ЗСУ. Таким чином, це б створило для західних партнерів України й внутрішнього інвестора оптимістичний імпульс. Відбулося б економічне відновлення, а також ріст внутрішнього попиту і пропозиції.

Наступним чинником можуть стати сприятливі погодні умови в опалювальний період. Тоді населенню вистачить наявного газу, і Україні не прийдеться докуповувати його на зовнішніх ринках.

До теми Прогноз курсу долара восени: від чого залежатиме

Курс долара у вересні