З цієї кількості 45 нових судових позовів подали колишні головні менеджери "Приватбанку", які також володіли акціями фінансової установи, повідомляє "НВ Бізнес" із посиланням на юристів банку.
Читайте також: "Приватбанк" подав позов до Коломойського в Ізраїлі на 600 мільйонів доларів
Серед позивачів – Олександр Дубілет, Олег Гороховський, Тимур Новіков та інші. У кожного з них було до 2,7% акцій "Приватбанку".
Колишні власники також оскаржують процедуру, в межах якої їхні вклади в банку перевели в акції (процедура bail-in) і потім передали державі.
Зі згаданої вище кількості 220 нових судових позовів подали до суду компанії, пов'язані з колишніми власниками банку. У суді вони оскаржують реструктуризацію кредитів на загальну суму близько 127 мільярдів гривень. Ці кредити "Приватбанк" видав у межах реструктуризації кредитів попередніх позичальників. За ними нові позичальники надали менш якісну заставу.
Як і чому Україна націоналізувала "Приватбанк"
- 18 грудня 2016 року НБУ заявив, що "Приватбанк" став неплатоспроможним. А власники найбільшої кількості акцій банку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов самі звернувся до уряду з пропозицією націоналізувати фінустанову.
- Аби врятувати банк, держава докапіталізувала його (влила в банк) на понад 155 мільярдів гривень.
- Згодом ексвласники банку почали заявляти, що націоналізація "Приватбанку" була незаконною. Тож на цю тему і в Україні, і в закордонних юрисдикціях тривають судові суперечки.
- У грудні 2019 року Кабмін підготував законопроєкт, який забороняє повертати збанкрутілі банки їхнім колишнім власникам. Таким чином влада намагається захистити "Приватбанк" від зазіхань на нього ексвласників.
- У планах уряду також – стягнути з Коломойського та Боголюбова витрати на націоналізацію.
До теми: Що буде з економікою, якщо суди скасують націоналізацію "Приватбанку"