Де відключень світла через борги не буде

На початку січня регулятори вже почали повідомляти про відключення. Отже, у Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії закликали не зволікати з оплатою, а речниця ТОВ "ЕНЕРА Вінниця" Тетяна Колодій повідомила громадян про термінове погашення боргів.

Читайте також У держбюджеті вистачить коштів для призначення житлових субсидій

Що важливо, скасування заборони не поширюється на прифронтові території. Для окупованих територій та зони активних бойових дій мораторій продовжують.

Яка сума боргу та хто буде стежити за погашенням

Андріан Прокіп, експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього, написав на своїй сторінці, що відключення залежатиме як від суми боргу, так і від його строку.

За словами міністра енергетики Германа Галущенко, в Україні створюють спеціальну групу, яка відповідатиме за відпрацювання механізму погашення боргів. Голова робочої групи – сам міністр енергетики.

Група має оперативно напрацювати дієвий механізм збалансування фінансового стану учасників ринку електроенергії, зокрема оператора системи передачі, виробників електроенергії з альтернативних джерел, яким встановлено "зелений" тариф, гарантованого покупця,
– ідеться в повідомленні Міністерства.

До групи входять представники:

  • Міненерго,
  • ДП "Гарантований покупець",
  • АТ "Оператор ринку",
  • профільних енергетичних асоціацій,
  • НКРЕКП.