Де триває будівництво "Північного потоку-2"? В німецьких водах вже завершили зводити свою частину. Триває будівництво в Фінляндії та починається у Швеції. Єдина країна, яка до цього часу опиралася російському проекту, Данія ще вирішує, чи давати дозвіл на зведення газогону у її водах.
Читайте також: "Північний потік-2": Клімкін спрогнозував нову газову війну
Карта, де проходить "Північний потік-2"
Список країн, які виступили проти будіництва "Північного потоку-2":
• Польща;
• Балтія;
• Україна;
• Молдова;
• Словаччина;
• США;
Загрози для України
Військове вторгнення. В "Нафтогазі" вважають, що "Північний потік-2" відкриває Москві шлях до військового вторгнення. Коли українська труба стане Кремлю непотрібна, він може розпочати повномасштабну військову операцію проти нашої держави.
У разі, якщо російський газ не буде транзитом по території України, я можу припустити і наполягаю на тому, що з великою ймовірністю це призведе до того, що ці військові дії пересунуться на наш західний кордон,
– сказав голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв.
Військові експерти зазначили, що Москва не зважиться на вторгнення, та й Захід не допустить повномасштабну агресію біля кордонів ЄС. Але від спроб розхитати ситуацію в Україні Путін все одно не відмовиться.
"Україна піддаватиметься гібридним атакам на дипломатичному, інформаційному, кібер, економічному, а також військовому фронтах, але у вигляді конфлікту малої інтенсивності на тактичній ланці. Чим економічно ми сильніші та чим сильніші Збройні сили, тим загрози менші", – повідомив полковник СБУ у відставці Віктор Ягун.
Читайте також: Як запуск "Північного потоку-2" вплине на збройний конфлікт на Донбасі?
Справжній удар по економіці. За різними оцінками збитки нашої держави становитимуть до трьох мільярдів доларів.
Як захистити енергетичні та безпекові інтереси держави?
Врятувати українську трубу можна, якщо:
- збільшити власний видобуток;
- почати експортувати газ самим.
Для цього треба лібералізувати ринок і очистити його від корупційних схем. Наразі про ці зміни кабмін лише говорить і все ще намагається збалансувати інтереси різних політичних груп. Тож зміни потрібні як в економічній, так і в політичних сферах, аби не опинитися без газу посеред зими, як 10 років тому.