Відповідну заяву оприлюднено на офіційному сайті "Приватбанку".
Читайте також: Коломойський остаточно програв суди НБУ та Приватбанку на суму понад 2,6 мільярда гривень
Позов надійшов до суду 21 травня. Наразі невідомо, коли справу будуть розглядати.
Що вимагає "Приватбанк" у Коломойського?
"Приватбанк" намагається відшкодувати кілька сотень мільйонів доларів збитків.
Що стало підставою для позову?
Низка схем, що мають ознаки шахрайства, які "було організовано паном Коломойським і паном Боголюбовим". Олігархи вивели чималу суму коштів з банку до націоналізації і придбали за ці гроші активи та майно у США. Йдеться також про протиправні дії "колишніми власниками, їхніми наближеними особами Мордехаєм Корфом, Хаїмом Шошетом та Уріелом Лейбером, а також деякими компаніями, зареєстрованими у США".
У банку додали, що це вже не перший подібний позов проти Коломойського та Боголюбова. Аналогічні судові процеси тривають і у багатьох інших країнах, зокрема у Великій Британії.
До слова, у Зеленського запропонували виплатити Коломойському 2 мільярда доларів за "Приватбанк" "взаємозаліком боргів".
Як розгортаються події щодо "Приватбанку"?
• Окружний адмінсуд Києва 18 квітня скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку" за позовом Коломойського. Суд вирішив, що процедура порушувала норми законодавства.
• 19 квітня стало відомо, що суд скасував рішення НБУ щодо визначення переліку пов'язаних з банком фізичних і юридичних осіб
.• 20 квітня Печерський суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки бізнесмена Ігоря Коломойського по кредитах рефінансування "Приватбанку" на суму 9,2 мільярда гривень, отриманих до його націоналізації.
• 26 квітня з'ясувалося, що Коломойський подав ще 5 позовів з метою скасувати свою заборгованість за кредитами Нацбанку.
• 21 травня Кабмін оскаржив вирок Окружного адміністративного суду Києва, який визнав незаконною націоналізацію найбільшої фінустанови країни.
• 22 травня НБУ і "Приватбанк" виграли в суді позови до компаній, пов'язаних з українським олігархом Ігорем Коломойським, які вимагали через суд звільнити їх від зобов'язань на суми 2,6 мільярда гривень і 143 мільйони гривень відповідно з рефінансування, які НБУ видав "Приватбанку".
Чому Україна націоналізувала "Приватбанк"?"Приватбанк" був і є найбільшим банком в Україні за обсягом активів. Після того, як у банківській системі країни сталася криза, уряд 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".
Кабмін тоді послався на пропозицію Національного банку і колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Після націоналізації "Приватбанку" обоє втратили свої акції і назвали націоналізацію незаконною.