Втрати економіки через віялові відключення

Економічна експертка оцінила втрати для економіки від "простою" третини Києва до 1 мільярда гривень на день, про що розповіла на своїй сторінці у фейсбуці. "Столиця без світла – удар по економіці", – підкреслила вона.

Читайте також Паспорт, репутація і квиток в кіно: як використовуватимуть NFT у майбутньому

Тетяна Острікова

Економічна експертка, членкиня наглядової ради АТ "Альтбанк"

Нині наявна для столиці потужність електропостачання 600 – 800 мегаватів при звичайному споживанні у 1000 – 1200 мегаватів. Тож дефіцит щонайменше 30%.

Як рахувала експертка

  • Прогнозований ВВП України на цей рік – 4,68 трильйона гривень.
  • В останні роки близько чверті ВВП генерувала столиця. За час війни частка столичного регіону ймовірна ще збільшилась, тож він згенерує близько 1,2 трильйона гривень доданої вартості протягом року.
  • В середньому по 3,2 мільярда гривень на день.

30% дефіциту – це третина непрацюючих офісів, торгівельних центрів, виробництв тощо. Генератори можуть врятувати ситуацію, але їх не встановиш у кожен кіоск та офіс. Не кажучи вже про фрілансерів та тих, хто працює із дому онлайн. А скільки людей застрягло в ліфтах, спізнюючись на роботу,
– зауважила Острікова.

Як на відключення реагують різні галузі

Раніше в коментарі 24 каналу виконавчий директор Асоціації енергоефективності міст України розповідав, що однією з небагатьох галузей, де перебої з електроенергією вплинули опосередковано була сфера IT. Все тому, що галузь була експортно орієнтованою, вона не сильно постраждала.

Святослав Павлюк

Виконавчий директор Асоціації енергоефективності міст України

Люди можуть працювати, у них не високе споживання енергії. Тобто IT галузь може продовжувати свою роботу, особливо у тих сегментах, де вона орієнтована на експорт цього продукту. Вона може бути розосередженою, люди не мусять працювати в офісі. Енергопотреби такої галузі економіки забезпечити легше.

Він також зауважив, що IT виробництво програмного експортованого продукту перевищило всю металургію, яка скоротилась на 85%.

Більше про це Віялові відключення: як вони позначилися на економіці України

Ситуація з віяловими відключеннями

  • 28 жовтня з 8:25 у Києві тривають екстрені відключення світла. Через значні пошкодження та дисбаланс в енергосистемі можливі застосування більш тривалих відключень електропостачання, інформує ДТЕК Київські електромережі.
  • Також у Києві будуть оновлені графіки відсутності електропостачання. Згідно з ними, без світла мешканці столиці сидітимуть не по 4 години, а по 6. Фахівці прикладатимуть максимум зусиль, щоб відключення електроенергії не тривали дуже довго.
  • До речі, на сьогодні жорсткіші обмеження в подачі електроенергії застосовують у Києві, Київській, Житомирській, Чернігівській та Черкаській областях. Відключення електроенергії у цих регіонах можуть бути довшими, ніж 4 години. Але енергетики роблять все можливе, щоб стабілізувати систему.