Так, британський політик став частиною академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка. При цьому згодом сподівається відвідати цей український виш.
Читайте Джонсон очолить партійну групу з підтримки України в британському парламенті
Джонсон став Почесним доктором Львівського університету
Борис Джонсон отримав звання "Почесного доктора" (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка. Таке рішення вчена рада вишу ухвалила на засіданні 4 жовтня. Раніше британський політик дав офіційну згоду на це. Кандидатуру Бориса Джонсона висунув ректорат та підтримали п'ятеро професорів університету.
Борис Джонсон – перший зі світових лідерів зайняв жорстку однозначну позицію щодо того, що Україна – незалежна держава, а Росія – агресор,
– наголосив ректор Львівського університету Володимир Мельник
За словами ректора, саме позиція Джонсона та його візит в Україну сприяли об'єднанню інших країн навколо допомозі України у війні з Росією. При цьому з ініціативи експрем'єра Великобританії нашій державі надають потужну військову допомогу.
Важливо Герої освітнього та військового фронту: як педагоги боронять Україну у війні проти Росії
Як Джонсон відреагував на нагороду
Британський політик натомість подякував за звання та висловив повагу усій спільноті університету. При цьому наголосив, що отримати це звання "є для нього великою честю".
Я пишаюсь тим, що на посаді прем'єр-міністра Об'єднаного Королівства мав змогу відіграти свою скромну роль у допомозі Україні у війні проти російського агресора, і буду продовжувати робити все, що в моїх силах, щоб і надалі підтримувати Україну,
– акцентував Джонсон.
Неоціненна допомога Великої Британії
- Велика Британія від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну стала міцним союзником нашої держави, а її тодішній прем'єр Борис Джонсон – уособленням цієї допомоги.
- За час війни уряд Джонсона виділив Україні військової та фінансової допомоги приблизно на 3 мільярди доларів. Велика Британія надала Україні реактивні системи залпового вогню M270, ракети Brimstone.
- Велика Британія також запровадила санкції проти понад 1100 громадян і понад 100 компаній, що пов'язані з Росією.
- Уряд країни також розробив програму для українських біженців "Дім для України". Британцям пропонували прийняти українців мінімум на пів року. Прийняти українців погодилося 100 тисяч британців.
- Біженцям з України дозволили жити та працювати у Британії до 3 років. Їм видавали грошову допомогу.
- За час вторгнення Джонсон три рази приїжджав у Київ. Останній раз — на День Незалежності України.
До теми – Борис Джонсон звернувся до українців під час заяви про відставку: дивитись відео