У цьому переконують у ГО "Донбас SOS". І заявляють, що Міносвіти України розробило проєкт наказу про відповідні зміни підходів до забезпечення навчального процесу під час воєнного стану.
Дивіться також "Оптіма" увійшла до Книги рекордів України за кількістю випускників
Як здобуватимуть освіту учні-переселенці
Відповідно до документа, як заявляють правозахисники, учні-ВПО, які навчались дистанційно поза межами свого перебування, мають навчатись очно або змішано за місцем фактичного проживання.
Правозахисники вважають, що такі зміни спричинять вивільнення близько 10 тисяч освітян, які працюють у переміщених школах та з учнями на ТОТ. Відповідно і закриття шкіл, які були переміщеними та забезпечували навчання школярам у дистанційному форматі. Зокрема, учням, які залишились на окупованих територіях, але продовжували навчатись в українській системі освіти.
Школярі з ТОТ зможуть продовжити навчання в українських школах за індивідуальною формою, уточнили зміни до вищезгаданого проєкту правозахисники. І наголошують, що такий формат навчання не передбачає регулярного проведення занять.
Натомість учні, за їхніми словами, повинні будуть самостійно опановувати шкільну програму та потім проходити оцінювання. Такий підхід не є прийнятним для учнів на ТОТ, пояснюють у ГО.
- Раніше ми інформували про те, як абітурієнти з ТОТ можуть вступити на магістратуру у виші України цьогоріч. Про це читайте за посиланням.