Детальніше про те, перед якими труднощами поставали діти за час великої війни, 24 Каналу розповіла Тетяна Коврига – директорка освітньої фундації GoGlobal.

Вас також може зацікавити Уряд погодив об'єднання кількох вишів у Львові, Києві й Харкові

Труднощі у навчанні в часи війни

Два роки коронавірусу, два роки повномасштабної війни стали складними не лише для всього світу, а й для українських дітей.

Очевидно, складнощі є. Чотири роки відсутності повноцінного доступу до освітнього процесу даються взнаки. Ми це бачимо на дослідженнях, психоемоційному стані та результатах навчання. Тому що є факт освітніх втрат, і вони високі,
– наголосила Тетяна Коврига.

Зокрема, у нещодавньому дослідженні PISA (програма міжнародного оцінювання учнів) повідомили про певні проблеми з кількома предметами, є відрив між громадами, регіонами та містом.

"Діти неймовірно стійкі, вони не втратили мрії, вони мають спроможність і бажання. Вони ставлять дуже предметні запитання, формують свої запити, бачать себе в Україні. Діти дуже чітко розуміють ті потреби, які у нас зараз є з погляду розвитку людського капіталу, розвитку економіки, проєктів у своїх громадах", – зауважила Коврига.

Попри те, що за час війни є страшенні руйнування закладів освіти, де це можливо, підлітки організовують навчання і допомагають молодшим у навчанні, навіть дбають про екологічну складову. Все це свідчить про те, що українські діти мають величезний потенціал.

Дітям необхідна підтримка

Хоч, звісно, повномасштабне вторгнення не могло не вплинути на психоемоційний стан школярів. Вони потребують допомоги та підтримки.

Ми проводили глибинні інтерв'ю з дітьми на прикордонних і прифронтових зонах. Так от діти бояться не ракет, не обстрілів, а бояться бути нереалізованими. Вони дуже потребують підтримки в професійній кар'єрній орієнтації, потребують сучасних софт скілів, які допоможуть їм, реалізувати свої цілі,
– наголосила Коврига.

Для того, аби допомогти дітям, можна ставати менторами та сприяти реалізації їхніх мрій та цілей.

Освіта в Україні: останні новини

  • У Міністерстві освіти та науки України повідомили, що навчальний рік 2023/2024 закінчиться 28 червня. У відомстві також зауважили, що дату завершення навчального року можуть визначати на місцях. Водночас педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати на стан учнів, рівень освітніх втрат тощо.
  • Відомо також, що основна та додаткова сесії НМТ-2024 триватимуть упродовж 14 травня – 19 липня. Нагадаємо, що процедура тестування передбачає складання чотирьох предметів в один день протягом 240 хвилин.
  • Варто додати, що цьогоріч заробітні плати вчителям збільшать на 21%. Власне, з 1 січня зарплати педагогам вже підвищили у межах першого з двох етапів.