Про це говорив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв’ю "Радіо Свобода", опублікованому 11 липня.
Читайте також Популяризація української: новий мовний омбудсмен розповів про ключовий інструмент
Кремінь наголосив, що у будь-якому випадку "діти, які опинилися у неволі на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та Криму – "наші діти". І держава зобов'язана забезпечити їм доступ до освіти.
Але при цьому, даючи змогу дітям з ОРДЛО вступати до українських вищих навчальних закладів без складання ЗНО, держава повинна подбати про:
- Збільшення відповідних квот на державне замовлення;
- Створення необхідних умов для подальшого перебування в Україні: забезпечення гуртожитком і, можливо, соціальною стипендією.
Зрозуміло, що вона (дитина з ОРДЛО – 24 канал) повинна бути свідома того, що вона в Україні. І повинна наздогнати ту, можливо, освітню прірву, яку вона зазнала на окупованих територіях,
– наголосив Кремінь.
Омбудсмен зазначив, що хотів би, щоб до процесу допуску людей з ОРДЛО до українських ВНЗ залучилися й спецслужби, адже: "Траплялися випадки, що громадяни, які брали участь у бойових діях на стороні терористичних організацій, можуть потрапляти у списки здобувачів освіти".