Відповідний лист відомство розіслало відповідним закладам освіти. У МОН зауважили, що відповідно до звіту у 2023 році на розгляд Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 96 звернень громадян, які стосувалися порушень законодавства про державну мову у ЗВО та коледжах.

Дивіться також Не втратьте шанс стати студентом: усе, що треба знати про складання НМТ-2024

Виші та коледжі мають забезпечити дотримання мовного законодавства

У МОН зазначили, що вищезгаданий показник є вдвічі більшим, ніж за попередній рік. Відповідно становить 62% від усіх звернень, які стосувалися закладів освіти.

Найбільша кількість звернень стосовно діяльності закладів освіти надійшла з Києва (42) Харкова (9), Одеси (9) та Дніпра (6),
– повідомили у Міносвіти України.

Повідомлення про порушення в основному стосувалися використання російської мови під час викладання навчальних дисциплін та використання навчальних матеріалів.

Тож у МОН наголошують на необхідності посилення інституційного контролю за забезпеченням виконання вимог законодавства щодо застосування державної мови в межах освітнього процесу.

Просимо вжити заходів щодо забезпечення виконання вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та рекомендацій Уповноваженого із захисту державної мови,
– наголосили у МОН.

Дивіться також Кремінь розповів, у яких школах в Україні досі вивчають російську мову

У школах України досі вивчають російську

  • Уповноважений із захисту державної мови України Тарас Кремінь розповів, що в Україні досі є школи, у яких вивчають російську мову.
  • Вони у розташовані у Харківській та Дніпропетровській областях.
  • Мовиться про декілька закладів освіти – 45 класів та 768 дітей.