Про це розповів очільник Міносвіти Сергій Шкарлет. При цьому уточнив, чи будуть передбачені пільги для таких вступників.

Важливо "На крові довели": чи треба було викидати історію України зі списку обов'язкових предметів НМТ

Як вступатимуть у виші абітурієнти з окупованих територій України

Укласти договір про здобуття освіти, за словами міністра, такі абітурієнти зможуть впродовж трьох місяців після початку навчання.

Чи нададуть пільги вступникам з особливо небезпечних територій, буде визначено навесні з урахуванням ситуації в Україні.

До слова, у 2023 році абітурієнти зможуть вступати на різні спеціальності незалежно від комбінації предметів, які складатимуть на НМТ. Таку можливість передбачає модель проведення тесту.

При цьому перший заступник очільника МОН Андрій Вітренко повідомляв, що у 2023 році випускники зможуть подавати до 20 заяв у заклади вищої освіти.

Читайте Коли відбудеться реєстрація на НМТ – 2023 та що треба знати про результати

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.