Про це під час засідання Освітнього комітету Верховної Ради сказав очільник МОН Оксен Лісовий. Про це інформує 24 Канал з посиланням на Osvita.ua.

Дивіться також Найменше за дев'ять років: скільки вступників стали студентами вишів України у 2024 році

Чому МОН не хоче оприлюднювати план оптимізації мережі ЗВО

Лісовий розповів, що план оптимізації мережі ЗВО вже представили очільнику уряду та заступнику глави Офісу президента. При цьому затвердили на рівні виконавчої влади, однак не документом.

Якщо ми офіційно затвердимо той план, який ми розробили і який схвалений сьогодні на рівні виконавчої влади, він дуже багатьом не сподобається,
– зазначив міністр.

І додав, що цей план базується на критеріальному підході.

Він дуже добре обґрунтований з точки зору демографії країни, демографії кожного регіону, демографічної динаміки, статистики вступу до локальних і національних, а також іноземних університетів. Ба більше, державного пріоритету на підготовку фахівців з робітничих спеціальностей, розвитку професійно-технічної освіти, з огляду на той запит, який існує сьогодні в різних галузях промисловості, з огляду на це, той план, який ми підготували, є доволі жорстким,
– уточнив очільник МОН.

Посадовець також повідомив, що МОН досягло певного рівня визнання цієї політики і готовності її реалізовувати від Європейської комісії і від Світового банку. А це дуже важливо, тому що це джерела інвестицій, які дадуть змогу розвивати освіту.

Поки одні батьки мріють про успішну кар'єру своєї дитини, інші – обирають дистанційну школу "Оптіма", де в рамках співпраці з Amazon учні-підлітки безкоштовно випробовують свої сили в ІТ-технологіях. Дізнайтеся про умови навчання та забезпечте школяру легкий старт у перспективній галузі.

Міністр при цьому уточнив, що в Україні вже здійснили десять об'єднань ЗВО.

  • Раніше у МОН назвали місто, в якому завершили процес об'єднання вишів та які ЗВО утворили. Деталі читайте за посиланням.