Окупанти намагаються з'ясувати, у яких школах вчаться діти. Адже агресор активно насаджує російську освіту.

Читайте Слухають гімн Росії, погрози і проходять перевірки: як триває "навчання" в окупованому Маріуполі

Росіяни перевіряють, де вчаться діти

Так, окупанти намагаються змусити мешканців загарбаних територій України віддавати своїх дітей до російських шкіл. Тож росіяни на півдні перевіряють дітей, якщо ті перебувають в навчальний час на вулиці. Також, чи навчається дитина в російській школі, перевіряють завезені з Росії лікарі під час медоглядів.

У дітей та їхніх батьків перевіряють і телефони на встановлення додатка української онлайн-школи. Водночас росіяни обіцяють одноразові виплати у сумі 10 тисяч рублів, якщо родина погодиться віддати дитину до школи окупантів,
– повідомили у Центрі національного спротиву.

Загалом російські школи на ТОТ виконують функцію пропагандистських осередків. Туди завезли вчителів з Росії і насаджують українським дітям свою мову та кремлівське бачення окупації.

Раніше росіяни почали перевірку знання українськими дітьми гімну ворога та встановили окупаційні символи в школах.

До теми В Україні діти досі вивчають російську мову та літературу: де ці "унікальні" школи

Як триває навчання на Херсонщині

  • Міністр Шкарлет наголосив, що українська освіта не зникала з Херсонщини: діти вчилися навіть під час окупації.
  • Загалом на території області є 383 заклади освіти. 14 з них – повністю зруйновані, 81 – пошкоджений.
  • У 157 школах вчиться близько 65 тисяч учнів.
  • Частина дітей перебуває, на жаль, ще на тимчасово окупованих територіях Херсонщини – у 4 громадах.
  • Загалом Херсонщина – зараз небезпечна територія. Більшість закладів освіти розграбовані та заміновані. Зараз можлива тільки дистанційна форма освіти, адже тривають обстріли.
  • Очільник Херсонської обласної військової організації Ярослав Янушевич повідомив, що загарбники на окупованій території тероризують зокрема ті сім'ї, у яких є школярі. При цьому перевіряють, у яких навчальних закладах вчаться діти.
  • Заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко в ефірі національного телемарафону недавно розповів, що у школах росіяни палили українські книжки і знищили меблі, закуплені для Нової української школи. При цьому окупанти селилися у найкращі приміщення, зокрема у школи. Згодом їх понівечили.