Про це свідчать результати моніторингу працевлаштування випускників вишів і коледжів, які завершили навчання за державним або регіональним замовленням, який презентувало Міністерство освіти і науки.

Дивіться також Школи Харкова, Одеси, Запоріжжя, Дніпра і Миколаєва повинні перейти на очне навчання, – МОН

Випускники бакалаврату вчаться чи працюють

Показник бакалаврів, які продовжили навчання для здобуття другого ступеня вищої освіти, становить майже 72%. Це перевищує європейські аналоги.

Автори звіту при цьому вважають, що це свідчить про недостатню готовність бакалаврів до виходу на ринок праці. Відповідно – про недостатню пропозицію привабливих для молодих фахівців робочих місць.

Також майже 63% студентів, які закінчили коледж і отримали диплом молодшого спеціаліста, відразу продовжують здобувати наступний рівень вищої освіти.

У МОН при цьому зазначають, що це демонструє недостатню підготовленість та мотивованість до професійної практичної діяльності значної кількості цих випускників.

Зазначимо, що випускники, щодо яких проводили моніторинг, є громадянами України, які завершили навчання за державним або регіональним замовленням і отримали диплом про вищу або фахову передвищу освіту в проміжку від 1 листопада 2018 до 30 жовтня 2019 року.

Дивіться також Кількість студентів впливатиме на фінансування університету

Скільки осіб складатиме НМТ у 2024 році

  • Нещодавно очільник МОН Оксен Лісовий повідомив, що понад 270 тисяч осіб отримали повідомлення про успішну реєстрацію й можливість сформувати сертифікат НМТ 2024 року.
  • Проходити тестування в Україні планують понад 265 тисяч осіб, а за кордоном – понад 21 тисяч осіб.
  • 2024 року тимчасові екзаменаційні центри за межами України створять у 57 містах 32 країн.