Член правління Суспільного мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення, Дмитро Хоркін в ефірі Українського радіо повідомив, що флешмоб відбудеться у День української писемності та мови. Долучитися до написання диктанту можуть усі охочі.
Читайте Від блогера – до бізнесмена: для українських школярів створили безкоштовні освітні курси
Коли відбудеться Радіодиктант національної єдності
Радіодиктант національної єдності – 2022 відбудеться 9 листопада об 11:00 годин за київським часом.
За словами Хоркіна, цьогорічний Радіодиктант – це перш за все українська акція єднання. До написання може долучитися кожен у будь-якій точці світу.
Сьогодні це особливо важливо, адже війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об'єднує всіх нас,
– зазначив Дмитро Хоркін.
Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик. Читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Ми хочемо, щоб цей диктант писали люди різних професій та інтересів, щоб показати всьому світу, як нас багато. Головне, що ми всі об'єднаємося,
– додав Хоркін.
Де звучатиме і транслюватимуть радіодиктант
Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського радіо та Радіо Культура. Водночас флешмоб укотре вийде за межі радіоформату. Його наживо транслюватимуть на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного мовлення.
До слова, написання Радіодиктанту-2022 адаптували до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.
Важливо Як діяти, якщо ваша дитина під час ядерного вибуху перебуває у школі або садочку
З декількома регіонами Суспільне мовлення робитиме телемости, щоб передати атмосферу єднання із різних областей.
Що таке Радіодиктант національної єдності
Цей Радіодиктант започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році. З того часу його щорічно організовують у День української писемності та мови. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів. Однак щороку диктант розширює межі: у ньому беруть участь люди різного віку й найрізноманітніших професій. Вони долучаються до Радіодиктанту через повагу до української мови.
Учні та вчителі можуть записатися на цікаві курси
- Учні відтепер мають можливість не лише вивчати шкільну програму, а й опанувати навички сучасних професій. Так, курси з порадами запропонувало Міністерство цифрової трансформації України від "Дія.Цифрова освіта". Освітні курси побудували у розважальній формі. Дітей навчатимуть експерти та зірки. Вчителям при цьому радять використовувати запропоновані "Дією" освітні серіали під час навчання.
- Українські учителі також мають чимало можливостей, аби покращити свої знання. Для навчання педагогів вітчизняні IT-фахівці розробили чимало якісних освітніх онлайн-платформ. Серед лідерів ринку – EdEra та Prometheus. Ці платформи якісні та доволі прості, мають широкий вибір різноманітних курсів. Також чимало пізнавального та корисного – на платформі дистанційного навчання ВУМ online. Є в Україні також і фахові онлайн-платформи, як-от онлайн-курси "На урок".