Про те, що українські полярники нарешті таки добралися до південного материка, повідомляє Міністерство освіти і науки України у своєму твіттері.
Цікаво: В Антарктиду їде нова українська експедиція: цікаві деталі про вітчизняних полярників – фото
Цікаво, що до того моменту, як нова експедиція не прибула на материк, учасники попередньої не могли повернутися зі станції додому. Вони очікували, що зміна їм приїде просто на Великдень – 19 квітня.
Проблеми в учасників 25 експедиції виникли ще у березні. Усе через пандемію коронавірусу і запровадження у світі жорстких карантиннх обмежень. Українські полярники добралися до Чилі, але звідти не змогли рушити далі.
Десь на четвертій спробі нам вдалося дістатися до Чилі, де пробувши в карантині 14 днів, сіли на судно і вирушили до станції. Це був один із найдовших шляхів, який тривав 35 днів,
– розповів керівник 25-ї української антарктичної експедиції Юрій Отруба.
Тож вони спершу повернулися до Києва, а тоді знову до Чилі. Вже після другого приїзду у латиноамериканську країну полярники аж 14 квітня вирушили на Станцію. Коронавірус змінив не тільки маршрут, а й плани вчених на рік.
"Довелося згорнути частину сезонних робіт, коли стало ясно, що "перезмінка" відбудеться на місяць пізніше, ніж планувалось. Не долетіло й багато обладнання і біологічні програми саме на цю зиму довелося переносити на рік", – зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
25 українська експедиція прибула на станцію "Академік Вернадський" / фото МОН
Як українські полярники пливли в Антарктиду
На судно завантажили 6 фур із продуктами, пальним та обладнанням. Також була проведена ретельна дезінфекція судна та вантажу, адже Антарктида досі лишається єдиним континентом, вільним від COVID-19.
Протягом найближчих 5 днів запаси розвантажуватимуть і стільки ж часу витратять на повернення на материк.
До Антарктиди вирушили вранці 14 квітня / Фото з сайту МОН
Судно продезінфікували / Фото з сайту МОН
Українці привезуть до Антарктиди 6 фур запасів / Фото з сайту МОН
Що відомо про антарктичну станцію "Академік Вернадський"
- розташована на острові Галіндез (архіпелаг Аргентинські острови);
- на станції цілорічно працює 12 полярників. Їхнє завдання проводити наукові дослідження в Антарктиді;
- функціонує з 1960-х років. До 1996 року була британською станцією під назвою "Фарадей".