Про оцінки закладів оголосили на засіданні експертної комісії в приміщенні МОН, пише пресслужба міністерства освіти та науки.

Вас може зацікавити: В Україні провели масштабне оцінювання якості освіти: деталі

За словами заступника міністра освіти України Юрія Полюховича, вперше переатестацію проводили не працівники міністерства, а незалежні експертні групи.

В основі оцінювання – чіткі кількісні критерії, єдині для всіх. Зокрема, ефективність використання коштів, кадровий потенціал, дослідницька база, публікаційна активність, рівень міжнародної співпраці тощо. Водночас враховувалися напрями роботи установ – медичні, військові, природничі, суспільні та інші,
– поділився подробицями Юрій Полюхович.

Атестацію розпочали ще навесні 2019 року, закінчили вже восени. Всього проінспектували 176 наукових установ.

Усі заклади поділили на 4 групи. В першу увійшли найкращі заклади, які показують високий рівень ефективності роботи. Їм дадуть свідоцтво на 5 років.

В другу групу зарахували установи, які є провідними за деякими напрямами. Їм дають свідоцтво на роботу на наступні 3 роки.

Третя група має унікальні дослідження в певній галузі, проте рівень потенціалу може бути вищим. Такі заклади не отримають свідоцтво більш як на 2 роки.

В четверту групу увійшли установи з низьким рівнем наукової роботи. Такі заклади ліквідують або реорганізують протягом року.

Більше про науку в Україні: Який стан науки в Україні та скільки платять вченим: шокуючі деталі

Також, наступного року комісія планує проінспектувати установи Національної академії наук.

Які висновки комісії?

  • перша група – 31 установа;
  • друга група – 100 установ;
  • третя група – 44 установи;
  • четверта група – 1 установа