У пресслужбі Уповноваженого із захисту української мови наголосили, що це може свідчити про порушення вимог закону щодо державної мови. За його словами, на цьому "зловили" 16 українських видавництв.

До теми Виховують рабів: що не так з російськими народними казками

Нагадаємо, що з 16 липня 2021 року почав діяти закон, згідно з яким видавець зобов’язаний видавати державною мовою не менше 50 відсотків усіх назв (відповідно книг) впродовж календарного року.

Ця вимога не поширюється на продукцію, видану кримськотатарською мовою чи іншими мовами корінних народів.

Законодавство діє вже більше року. Тож, видавців притягнуть до відповідальності. Уповноважений з захисту мови перевірить 16 видавництв, яких підозрюють у порушенні закону. Якщо це так, на них, щонайменше, накладуть штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів (від 3400 до 5100 гривень).

До слова, нещодавнє опитування показало, що 10% українців вважає, нібито варто продовжувати вивчати російських авторів у школі, але якщо вони не мали антиукраїнських поглядів, ще 11% – за те, щоб залишити тих авторів, які пов'язані з Україною.

38% українців вважають, що російських авторів узагалі не треба вивчати в наших школах. Позитивно до цього ставиться 7% українців.

Читайте також В Україні діти досі вивчають російську мову та літературу: де ці "унікальні" школи

Скільки українців підтримує викладання російської у школах

  • 6% опитаних українців переконані, що російську треба вивчати більше, ніж інші іноземні мови. 3% впевнені, що на рівні з українською.
  • Соціологи уточнюють, що у порівнянні з 1998 та 2009 роками ставлення українців до вивчення російської у школах суттєво змінилися.
  • Зараз кількість людей, які вважають, що російську мову треба взагалі виключити зі шкільних програм, зросла у кожному регіоні.