Що пропонує Зеленський
Відтак, глава держави пропонує внести зміни в закон "Про освіту", встановивши, що Кабмін може визначати тривалість навчального року у закладах освіти через епідемію коронавірусу. Проєкт закону оприлюднений на сайті парламенту.
До теми Дати, обмеження та можливість скасування: найважливіше про ЗНО-2020
Встановити, що у зв'язку із здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 2019 / 2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації,
– мовиться у документі, поданому Зеленським.
Водночас, згідно з текстом законопроєкту, випускники мають право пройти ДПА атестацію, в тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням.
У пояснювальній записці йдеться про те, що метою і завданням прийняття цього законопроєкту автор визначає мінімізацію ризиків захворювання COVID-19 під час оцінки результатів навчання учнів та тих, хто завершує навчання.
Якщо Рада проголосує за законопроєкт випускники зможуть обирати спосіб оцінювання своїх результатів навчання – шляхом річного оцінювання у школі чи за підсумками ДПА у формі ЗНО.
Що вирішив комітет
Нардеп та голова комітету з питань освіти і науки Сергій Бабак зауважив, що у Міністерстві освіти та науки підтримали цю пропозицію, пише НВ. Усе через ризики, пов’язані з пандемією коронавірусу.
Бабак додав, що загалом на ЗНО записалося 380 тисяч дітей, але 25 – 35% не будуть після цього вступати до закладів вищої освіти.
У зв’язку з цим президент запропонував таку можливість, щоб державна підсумкова атестація була проведена не у тій формі, яка є зараз, а просто виставлені річні оцінки,
– пояснив він.
За словами нардепа, до кінця червня випускники отримають атестати й додатки до них, у яких навпроти графи ДПА стоятиме помітка "звільнено".
Скандал щодо ймовірного скасування ЗНО: коротко
- 15 та 17 червня в Україні мало відбутися пробне тестування. Втім його скасували через складну епідеміологічну ситуацію з COVID-19. Згодом його запропонували пройти онлайн, однак сайт не витримав навантаження.
- Через скасування пробного ЗНО українці забили на сполох, нібито в Україні взагалі хочуть не проводити тестування. Зокрема, освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що має інсайдерську інформацію про те, що влада планує взагалі скасувати ЗНО й повернутися до старої корупційної системи.
- Натомість в Міносвіти і Кабміні невпинно переконують: ЗНО скасовувати не можна, це єдиний ефективний спосіб оцінювання абітурієнтів для вступу у виші.
- Однак, щодня з’являються і тривожні дзвіночки, зокрема й законопроєкт, запропонований президентом.