Більшість із них обвинувачуються у незаконному оволодінні майном, отримання хабара та зловживання владою, або службовим становищем. Серед резонансних справ за результатами першого півріччя 2018 року, наприклад, так звана "Бурштинова справа", в якій двох народних депутатів України –Борислава Розенблата та Максима Полякова підозрюють у внесенні змін у законодавство по видобутку бурштину за хабарі.
Читайте також: Підслідність, склад, розслідування: найцікавіше про роботу НАБУ в простих і зрозумілих картинках
Чинного мера Одеси Геннадія Труханова підозрюють у розкраданні місцевого бюджету при купівлі майна у комунальну власність громади. Посадовців Міноборони, в тому числі, заступника міністра Ігоря Павловського – підозрюють у розкладанні 149 мільйонів гривень на закупівлі палива для потреб міністерства.
До суду вже були скеровані справи про розтрату 14,5 мільйонів гривень на закупівлі двигунів для збройних сил і так звана "справа Мартиненка", в якій колишнього народного депутата підозрюють у наданні державі майже 700 мільйонів збитків.
В суді також знаходяться перші справи за брехню в декларації, де серед обвинувачуваних судді та голова державної аудиторської служби України Лідія Гаврилова.
Проблемою залишається розгляд справ НАБУ в судах. Станом на кінець червня 2018 року з більше 150 справ скерованих до суду лише в 33 було рішення. З них більшість – це вироки, які затвердили угоду зі слідством. Тобто фігуранти справи визнали свою провину, добровільно відшкодували збитки державі і погодились свідчити проти інших учасників злочинів.
Відео інтерв'ю з Артемом Ситником в програмі "Справа детектива" з Олександрою Дрік