Один із них "осідлав" літака, інший – блокував вхід в аеропорт. Перший – велосипедист-паралімпієць Джеймс Браун. Він, зачепившись за фюзеляж літака, що мав прямувати до Амстердама, навіть умудрився вести інтернет-трансляцію своєї акції. Про це інформує BBC.

Читайте також: Транспортний колапс у Лондоні: чому вулиці заполонили екоактивісти

Під час трансляції чоловік казав, що боїться висоти, змерз та бажає, аби його якомога швидше зняли з даху літака. Він також пояснював свій вчинок.

Вони оголошують кліматичну тривогу, а потім нічого з тим не роблять. Ба, більше – вони рухаються взагалі у протилежному напрямку,
– розповів про дії світових лідерів Браун.

Екоактивіст виліз на літак у знак протесту: відео

Люди в аеропорту фотографували та знімали на відео інцидент. Не обійшлося без жартів.

Не впевнений, що він знайшов правильне місце в літаку. А зараз, здається, він думає, що оплатив квиток у бізнес-класі,
– пожартував у твіттері користувач Джонатан Мю.

Брауна врешті зняли з літака пожежники, яких викликали на місце подій. Водночас, товариш Брауна в тому ж таки літаку проводив перед іншими пасажирами кліматичну лекцію та відмовлявся сісти на своє місце. Таким чином він затримав виліт ще на додаткових 30 хвилин.

Третій активіст, до слова, – ексдетектив поліції Лондона, Джон Керран заблокував центральний вхід до аеропорту. Він сів у центрі проходу та не давав людям пройти. Невдовзі його затримали правоохоронці. Це вже третє затримання Керрана за тиждень.

Чому екоактивісти атакували аеропорт у Лондоні?

Подій відбуваються на тлі масштабних акцій Extinction Rebellion. Вони відбуваються по всьому світу вже тиждень. Протести супроводжуються масовими затриманнями активістів.

Які вимоги висувають протестувальники:

  • Влада має сказати правду про кліматичну ситуацію та оголосити надзвичайний стан, розробляючи рішення разом з іншими громадянськими інститутами в терміновому порядку;
  • Світові лідери мають почати діяти зараз, щоб запобігти втратам біорізноманіття та зменшити емісію газів до нуля до 2025 року;
  • Лідери мають створити Громадянські збори з клімату та екологічної юстиції і згодом орієнтуватися на прийняті ним рішення.