Таку думку він виклав у статті на сторінках видання DT.ua.
Російська політика усе ще зберігає інерцію геополітичного наступу 2013—2015 років. Розігнана машина агресії не може легко зупинитися. Імовірно, ми спостерігаємо переломний момент, коли зміна політики стає неминучою, але старі інструменти ще можуть бути використані на максимальну потужність. У Росії виникає спокуса їх застосувати, щоб закріпити та/або розширити геополітичні завоювання останніх років,
– зазначив автор.
За його словами, "кримський інцидент" у Кремлі готували досить довго – кілька місяців в інформаційний простір вкидалися заяви про діяльність "Ісламської держави" в Україні, про наявність на півдні України уявних баз із підготовки бойовиків. Це все мало на підставі виправдати відкрите застосування сили Росією проти України "задля боротьби з міжнародним тероризмом".
Читайте також: Росія готується до ядерної війни, – експерти НАТО
"Щось пішло не так, як планувалося, але неможливо зрозуміти, що саме та чому. Не виключено, що відіграли роль дзвінки британського прем'єра Володимиру Путіну та міністрів закордонних справ Німеччини і Франції Сергію Лаврову. Хай там як, цього тижня "заходи у відповідь" проти України було в цілому дезавуйовано. Про розрив дипвідносин уже не йдеться", – наголосив Їжак.
На думку автора статті, якщо цей нестабільний період буде пройдено, уже після парламентських виборів дірка в бюджеті, зміна управлінських поколінь і пошук нової стратегії економічного зростання з високою ймовірністю змусять Москву скорочувати воєнні видатки та знижувати військову напругу. Таким чином Україна на деякий досить тривалий час може одержати воєнну передишку, однак до повноцінного миру ще далеко.
Поки Росія залишатиметься ядерною, а Україна перебуватиме поза зоною колективної оборони НАТО, такі гарантії й не з'являться. Це буде складна ситуація "гібридного миру", вона ймовірна, і до неї потрібно готуватися, як і до ситуації широкомасштабної військової агресії, яка, на жаль, так само усе ще можлива,
– підсумував Їжак.
До слова, американський дипломат, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт переконаний, що Україна і Росія повинні домогтися вирішення конфлікту на Донбасі дипломатичним шляхом.