У Міністерстві оборони кажуть, що такого наказу не було і мовиться про дезінформацію.
Раніше Бутусов заявив, що Таран санкціонував затримання вагнерівців: у ТСК відповіли
Наказу про звільнення Бурби не було, – Міноборони
У пресслужбі повідомили, що "інформація є емоційного характеру, вона не відповідає дійсності та спрямована на підрив довіри до керівництва держави та Міністерства оборони України".
Бутусов писав, що рапорт Бурба подав ще 14 вересня
Зазначимо, що у своєму фейсбуці Юрій Бутусов написав, що рапорт Бурба подав ще 14 вересня. За інформацією "Цензор.НЕТ", перед засіданням ТСК Верховної Ради, яка розслідує провал операції щодо "вагнерівців", Бурбу викликав міністр оборони Андрій Таран.
Урядовець начебто просив Бурбу, як військового, не повідомляти нардепам під протокол про деталі спецоперації, зокрема, про нараду в Офісі Президента та запрошених на неї осіб. Ексголова ГУР, за словами Бутусова, відмовився і написав рапорт одразу у присутності Тарана. Також, за інформацією джерел "Цензор.НЕТ", наказ про звільнення підписали 13 жовтня.
Читайте також Лукашенко божився видати "вагнерівців" Україні, – Мендель
Що відомо про Василя Бурбу?
Народився у 1978 році. Випускник Національної академії СБУ. Генерал-полковник ЗСУ. Учасник бойових дій на Донбасі. Очолював Головне управління розвідки Міноборони у 2016 – 2020 роках.Останні новини щодо розслідування так званої справи "вагнерівців":
- Слідча комісія ВРУ оприлюднила попередні висновки розслідування. Вони свідчать про те, що СБУ справді намагалась "виманити вагнерівців", проте начебто це не було ніякою спецоперацією.
- За словами нардепки Мар'яни Безуглої, мовиться саме про спецзахід, а не спецоперацію.
- У ТСК складу злочину у зриві затримання не побачили.
- Раніше журналіст Юрій Бутусов повідомляв, що санкцію на проведення операції давав міністр оборони Андрій Таран.
Текст публікації Юрія Бутусова:
Начальник Головного управління розвідки Міноборони в 2016 – 20 роках генерал-полковник Василь Бурба сьогодні звільнений з військової служби через надання свідчень слідчій комісії Верховної Ради з розслідування провалу спецоперації із захоплення російських терористів.
За даними джерелом Цензор.Нет, рапорт на звільнення Бурба подав 14 вересня. Перед засіданням Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування Вагнергейта Бурба був викликаний на зустріч з міністром оборони Андрієм Тараном. Таран, за словами джерела, наказав Бурбі, як військовослужбовцю, відмовитися від дачі показань Тимчасової слідчої комісії. Наказав не повідомляти під протокол народним депутатам про те, що спецоперація із затримання російських терористів була санкціонована 1 липня 2020 самим Тараном, і тому не вимагала взагалі ніяких нарад в Офісі Президента. Наказав не повідомляти як проходило засідання в кабінеті Верховного Головнокомандувача Володимира Зеленського щодо скасування спецоперації, а також про те, що на нараду Зеленський допустив осіб, що не мають відношення до абсолютно секретних операцій військової розвідки – главу Офісу Президента Андрія Єрмака, заступника голови Офісу Президента Романа Машовця, секретаря президента Марію Левченко, а також близько пов'язаного з РФ начальника комітету з розвідки Руслана Демченка. Таким чином, були створені передумови до витоку інформації про спецоперацію. Також Таран вимагав приховати причетність Зеленського і Єрмака до скасування спецоперації.
Щоб не виконувати незаконні накази Тарана, Бурба тут же в присутності міністра оборони написав рапорт про звільнення з військової служби.
Після написання рапорту про звільнення Бурба відправився на засідання ТСК і після цього неодноразово давав свідчення народним депутатам.
За даними джерел Цензор.Нет, протокол показань Бурби досі не оформлений і з ним не ознайомлені ні члени слідчої комісії, ні сам Бурба.
Сьогодні офіційно наказом міністра оборони Василь Бурба звільнений з військової служби.