В ЦПК пояснили, що ухвала відкриває шлях для внесення його до бази Інтерполу, без чого неможливо провести екстрадицію.

Увага Переховується в елітному будинку: журналісти знайшли розшукуваного ексголову НБУ Шевченка

У випадку ж повернення до України, його мають затримати на кордоні і доставити до суду впродовж 48 годин,
– йдеться у повідомлені.

У НАБУ додали, що після його затримання та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування запобіжного заходу.

У чому підозрюють Шевченка

Шевченка та ще чотирьох високопосадовців Укргазбанку підозрюють в організації схеми виведення 206 мільйонів гривень з держбанку.

Повідомляють, що схема діяла майже 5 років, хоча структури банку повідомляли, що економічної доцільності від залучення агентів немає. Обсяг виплат "агентам" був більшим, ніж прибуток, який банку приносили залучені клієнти.

Як саме діяла злочинна схема

Слідство має докази, що керівники Укргазбанку укладали фіктивні договори з нібито "агентами", які насправді були звичайними ФОП.

Останні мали привести в банк нових великих клієнтів, але насправді все відбувалося без їх участі.

"Ба більше, великі державні компанії і так були змушені переходити до держбанків через рішення Кабміну", – нагадали у ЦПК.

Уточнення від НАБУ

Слідчі НАБУ уточнили, що впродовж 2014 – 2019 років керівництво Укргазбанку забезпечили укладення 52 фіктивних договорів з агентами.

Шевченко вважає справу проти себе політичним переслідуванням

Сам Кирило Шевченко уже відреагував на рішення суду та вважає його політично вмотивованим. Він не визнає своєї вини та каже, що подаватиме апеляцію.

Шевченко обурився, що суд не надав тому можливості взяти участь у засіданні в форматі відеозв'язку. Мовляв, той подавав відповідне клопотання і мав технічну можливість для цього.

Прийняте рішення – безстрокове тримання під вартою без права внесення застави – є винятковою і найсуворішою мірою з усіх можливих,
– обурився Кирило Шевченко.

Він переконаний, що це політичне переслідування. Свою думку він підкріпив аргументами:

  • відмова у відводі прокурора, який не вважав за потрібне, попри вимогу закону, надавати мені копії клопотання з додатками;
  • відмова у витребуванні в Укргазбанку документів, на які посилається і сам прокурор, однак чомусь не долучає їх до клопотання.
  • відмова в усіх клопотаннях, що заявлено стороною захисту.

Ця політично мотивована справа, штучно створена нашвидкуруч, не містить жодних доказів і розвалиться у будь-якому неупередженому суді,
– наголосив Шевченко.

Що відомо про ексголову НБУ: останні новини

  • Нещодавно Шевченка помітили у товаристві екснардепа Олександра Грановського, який також перебуває у розшуку. Вони ховаються від НАБУ та САП.
  • Грановського підозрюють в організації корупційної схеми, яка завдала збитків на 93,3 мільйона гривень.
  • У вересні, Шевченко поїхав у відрядження до Лондона. Вже 4 жовтня подав у відставку через нібито проблеми зі здоров'ям.
  • Експосадовця підозрюють у розкрадання 200 мільйонів гривень Укргазбанку за 2014 – 2019 років. Через це 6 жовтня НАБУ повідомило йому про підозру.
  • Вже 8 жовтня Шевченка оголосили в міжнародний розшук.