Такий прогноз зміни енергетичного ландшафту України зробив голова оргкомітету 10 Міжнародного Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV Віталій Давій.

Читайте також: Україна – серед найбільш енергомарнотратних країн Європи

На 50-90% виробництво електроенергії забезпечуватимуть відновлювані джерела, головним чином сонячні та вітрові електростанції. Інша частина електроенергії буде генеруватись великими гідроелектростанціями, тепловими та атомними станціями, потужності яких значно зменшаться за 12 років.

Сьогодні найбільші міжнародні енергетичні компанії проводять фундаментальні дослідження та розробляють проекти, мета яких – об’єднати споживачів в одну децентралізовану систему. За допомогою технологіі блокчейн та смарт-контрактів, існуючу модель ринку, яка складається з виробників, операторів розподільчих мереж, банків, трейдерів та споживачів, буде спрощено. Платіжна дисципліна підвищиться, електроенергія подешевшає, так як буде виключено посередників,
– описав модель майбутнього Віталій Давій.

В той же час потужності відновлюваних джерел електроенергії зростуть в Україні до 2030 р. в 9-10 разів і перевищать 12 ГВт. Стимулом для прискорення будівництва великої кількості об`єктів «зеленої» генерації та energy storage стане стрімке падіння цін на обладнання та акумуляторні батареї, відповідно на 50-60% та 65-70%, у наступні 10 років.