На політичну арену Еммануель Макрон вийшов із цілковитої тіні. Ще три роки тому він був невідомий широкому загалу навіть у Франції, не кажучи вже про Європу. Однак той, у кого ніхто спершу не вірив, став фаворитом боротьби за президентське крісло.

Закінчивши престижну школу у Франції, Макрон став інвестиційним банкіром у Ротшильдів, де заробив свої мільйонні статки. Але амбіції взяли гору і в 2012 році він приєднався до уряду Олланда, у якому згодом став міністром економіки. Найвідомішим його досягненням є так званий закон Макрона, у якому викладені заходи для пожвавлення економіки.

Читайте також: Ле Пен чи Макрон: що відомо про наступного президента Франції

Макрон також виступив захисником прав цифрових стартапів і започаткував міжміське автобусне сполучення у Франції. Французам сподобались зміни, тому ця підтримка вилилася у власну партію Макрона “Уперед”. Це проєвропейська, пробізнесова сила, яка поєднала у собі цінності традиційних правих та лівих.

Я прагну стати "президентом патріотів" проти "загрози націоналістів",
– заявив Макрон.

Від Макрона французи чекають подолання безробіття і зменшення податків. Однак, найбільше очікування – зміцнення безпеки. Тому Макрон уже анонсував посилення співпраці зі спецслужбами і збільшення їх фінансування.

Виборці Макрона – ліберальна громадськість, освічені люди, майже вся преса і весь політичний істеблішмент. Саме тому в нього цілковита міжнародна підтримка, а колишні опоненти закликають голосувати за нього.

"На карту поставлено імідж Франції, її єдність, її членство в Європі і її місце у світі. Тому я закликаю голосувати за Макрона", – заявив президент Франції Франсуа Олланд.

Тест: Макрон чи Ле Пен? За кого б Ви проголосували на виборах президента Франції?

У зовнішній політиці він є європейським федералістом, підтримує торговельну угоду між ЄС та Канадою. Однак, попри пріоритет в укріпленні європейських зв’язків, цього тижня Макрон заговорив про можливий "Фрекзіт". Оскільки переконаний, що подальша розбалансованість у роботі ЄС неприпустима

Євросоюз має реформуватися, або сценарій виходу Франції з ЄС цілком можливий,
– заявив Макрон.

Багато уваги журналістів також привертає особисте життя кандидата. Еммануель Макрон одружений на своїй колишній вчительці Бріжіт Троньйо, яка старша від нього майже на 25 років. Своїх дітей у пари немає, тож Еммануель няньчиться з онуками дружини і щиро вважає їх своїми.

Якщо Макрон таки отримає посаду президента Франції, його союз із Бріджит для всієї країни стане прикладом щасливої і вільної від стереотипів сімейної пари.

Для України перемога Макрона є бажаною, оскільки його позиція така ж, як і в Олланда. Тобто збереження антиросійських санкцій до повного виконання мінська. Водночас – він і за постійні переговори з Москвою. За умови успіху наших реформ Макрон і далі підтримуватиме Україну.

Читайте також: Чого чекати Україні від Макрона-президента – французький журналіст зробив прогноз

Макрон ніколи не посідав виборної посади, однак є одним із найпопулярніших політиків у країні. Адже він молодий, привабливий, емоційний і на нього немає компромату. На відміну від його опонентки і політичного мастодонта – ультраправої Ле Пен.

Результати найзапекліших виборчих перегонів за останні роки будуть відомі вже сьогодні ввечері.

Читайте також: У Франції почався другий тур виборів президента: що потрібно знати