Позиція Ердогана міститься у поширеній канцелярією заяві. У ній президент Туреччини наголосив, що країна продовжує прагнути вступу до ЄС.

Важливо Давно готові: Ердоган запропонував прийняти Туреччину в Євросоюз

Ердоган зазначив, що Туреччина всупереч перешкодам, зберігає рішучість в питанні досягнення стратегічної мети, яка полягає у вступі в ЄС.

Євросоюз потребує нових підходів і структурних перетворень, особливо в питанні механізму прийняття рішень. Очевидно, що без підтримки й вкладу Туреччини ЄС не зможе зберегти свою міць,
– мовиться у заяві.

Яку позицію щодо цього мають в ЄС

В Євросоюзі кажуть, що Туреччина віддаляється від ЄС, серйозно відступаючи в галузях демократії, верховенства права, фундаментальних прав і незалежності судової влади. Крім того, переговори щодо вступу Туреччини у 2018 та 2019 роках "фактично зайшли в глухий кут".

Євроінтеграція Туреччини: головне

  • Туреччина подала формальну заявку в ЄС ще в 1987 році, коли той називався Європейською економічною спільнотою. Щоб отримати статус кандидата в ЄС державі знадобилося цілих 12 років. Це сталося в 1999 році.
  • Втім, Європейський Союз багато в чому виступає проти вступу Туреччини. Серед причин є невирішені питання курдів, війни з сусідами, зокрема в Сирії, а також питання північного Кіпру.