Хенн Пиллуаас порівнює анексію східних естонських територій (йдеться про сучасні частини Ленінградської і Псковської областей Росії – Івангород із околицями і місто Печори з прилеглими селами) до окупації українського Криму.

До слова Прибалтика проти РФ: як країни чинять опір агресії Кремля

Він заявив, що Тартуський мирний договір, підписаний Естонією і Радянською Росією у 1920 році, досі діє. А тому РФ має повернути території.

Що відомо про Тартуський мирний договір? Це фактично мирна угода укладена під час визвольної війни Естонської Республіки у 1920 році. Саме вона встановила кордони між Радянською Росією та Естонією. Так, до Естонії відійшли нині російське місто Іван-город та волості Козе (перейменована на Пійрі) і Скарятіне (Райа), які зараз входять до складу Псковської і Ленінградської областей Росії.

У 1940 році Естонія стала частиною СРСР, а ці землі ввійшли до Російської Радянської Республіки. Росія вважає, що саме з цього моменту Тартуський договір втратив чинність.

Однак для Москви це питання, як і з Кримом, закрите та не підлягає обговоренню. Будь-які претензії у МЗС РФ відкидають та називають "провокаційними випадами".

Журналісти запитали місцевих жителів й переселенці, з ким вони б хотіли бути – з Росією чи Естонією, – і чи можливий референдум з цього питання.

Відповіді дивіться у відео:

Повний випуск програми "Крим.Реалії" дивіться сьогодні на 24 каналі о 19:00. Не пропустіть!