Ці заяви 24 Каналу прокоментував військовий експерт Олег Жданов. Він зазначив, що тепер єдине питання у термінах передачі літаків.

До теми Захід змінив позицію щодо F-16 для України: які основні характеристики винищувачів

Може бути червень

"Написано, що у найближчі місяці. Це може бути й червень. Травень вже завершується, так що, найближчий місяць – червень",
– наголосив Жданов.

Ця універсальна авіація, вважає військовий експерт, може дуже сильно змінити баланс вогневих можливостей на користь ЗСУ.

Як F-16 допоможуть Україні: дивіться відео

Передача F-16 ЗСУ

  • Президент України Володимир Зеленський переконаний, що Україні передадуть винищувачі F-16. Адже механізм щодо навчання на цих літаках вже розблокувався. Однак, скільки саме винищувачів нададуть союзники – він сказати не може.
  • Президент США Джо Байден заявив, що американські військові тренуватимуть українських пілотів для винищувачів четвертого покоління. Зокрема, F-16. Він зауважив, що США це будуть робити спільно із партнерами та союзниками. Байден додав, що у довгостроковій перспективі це посилить здатність України себе захищати.
  • Британський прем'єр Ріші Сунак зазначив, що Велика Британія розпочне навчання українських пілотів уже цього літа. За його словами, це роблять для того, щоби "підтримати українські військово-повітряні сили тим, що їм потрібно для майбутнього".