Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів 24 Каналу, як можуть доповнювати один одного винищувачі F-16 та Gripen.

Варте уваги Старі F-16 для України: американський пілот відповів, чому для них є місце на полі бою

Чому Україні потрібні саме F-16

Льотчик-інструктор зазначив, що F-16 та Gripen є літаками одного класу. Це багатофункціональні платформи, які можуть виконувати практично весь спектр завдань – перехоплення, повітряного бою та роботу по землі як бомбардувальника й штурмовика, підтримуючи піхоту.

Оптимальна база, звісно, це F-16,
– наголосив Світан.

Він зауважив, що чим менше класів літаків – тим краще. Тому ліпше розглядати лише один варіант, а саме – винищувачі F-16. Вони хороші тим, що можуть виконувати будь-яке завдання, крім транспортного, пов'язаного з великою місткістю.

Як можуть допомогти літаки Gripen

Світан пояснив, що винищувачі Gripen можуть допомогти нам у короткостроковій перспективі. Тобто коли у нас недостатня кількість літаків з різних причин.

За його словами, вони трохи нижчі за класом, ніж F-16. Можуть нести дещо менше озброєння, а локатори та авіоніка приблизно на рівні базових моделей F-16.

Літаки Gripen теж можуть виконувати практично весь спектр завдань, що й F-16. І навіть дещо ширше,
– сказав льотчик-інструктор.

Він пояснив, що шведські винищувачі можуть використовувати деяке європейське авіаційне озброєння. Тож F-16 та Gripen доповнюватимуть один одного, оскільки можуть нести різне озброєння.

F-16 для України: що відомо

  • Перший заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк розповів, що Україна готує інфраструктуру для винищувачів F-16. Йдеться, зокрема, про її захист засобами ППО, а також розв'язання низки інших питань.
  • Пілот F-16 Ден Гемптон, якого називають "найсмертоноснішим пілотом США" зауважив, ці літаки не потребують ідеальних умов. Не знадобиться великої праці й для того, щоб адаптувати свої засоби до F-16.
  • Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов пояснив, що передача Україні винищувачів F-16 – це складний процес. Водночас усе відбувається за графіком та за наявним у нас планом. Тому немає жодних форс-мажорів.