Так, оптимальний варіант захисту літаків F-16 – триматися на певній дальності від протиповітряної оборони противника, яка поки ще працює. Про це 24 Каналу сказав полковник запасу ЗСУ, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан, наголосивши, що ховати літаки – не вихід, треба нападати.
Варте уваги Літаки F-16 вже в Україні: Зеленський показав перші кадри
Як захистити F-16 від росіян
"Найкращий захист – це напад, тому F-16 працюватимуть над зачисткою протиповітряної оборони росіян. Ми маємо чим", – припустив льотчик-інструктор.
Зокрема, винищувачам допомагатимуть зенітно-ракетні комплекси Patriot і SAMP/T, ракети ATACMS і "Нептун", а також безпілотники. Тобто це боротьба "хто кого дотисне" і, за словами Світана, Україна нині має кращі показники.
Навіть використовуючи стару радянську авіацію, Україна доволі успішно застосовує західні засоби ураження. Отже, F-16 лише додадуть функціоналу цим засобам ураження, які врешті-решт зможуть задушити російську ППО.
Саме в режимі наступу й атак треба буде захищатися. Не лише захищати F-16, а й Україну – міста базування, інфраструктурні об'єкти тощо. Це так званий механізм динамічного захисту,
– зауважив льотчик-інструктор.
Водночас є низка перевірених механізмів захисту, коли літаки не залучені у бойові завдання. Мовиться про розосередження, перенесення аеродромів з місця на місце, використання оперативних аеродромів. Світан зауважив, що також може використовуватися відхід за межі України.
Нагадаємо, що про появу перших винищувачів F-16 в Україні стало відомо 4 серпня у День Повітряних сил.