Натомість Дія відкриє код для розробників з усього світу. Про це в етері телемарафону розповів віцепрем'єр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

Дивіться також Не тільки паспорт: копії яких документів можна відправляти через Дію

Федоров заперечив вручення повісток в Дії

Міністр відреагував на інформацію стосовно вручення повісток за допомогою застосунку Дія.

Не планується ані повісток, ані виборів,
– запевнив він.

Водночас Федоров заявив, що у лютому 2023 року планують відкрити код. За його словами, це дуже важливий крок з точки зору відкритості, прозорості та технологічності.

Це означатиме, що розробники з усього світу зможуть подивитися як саме працює застосунок.

У Дії відбудуться зміни

Як зазначив Федоров, найближчим часом у застосунку планують запустити можливість реєстрації шлюбу онлайн.

Можна буде просто одружитися в Дії по відео. Я не буду робити спойлер, але там буде багато цікавих елементів цього процесу. І це також буде унікально для всього світу. І це дозволить нашим військовим одружуватися по суті на дистанції,
– розповів міністр.

Зокрема, планується запустити кабінет пацієнта. За словами Федорова, таким чином люди зможуть швидко отримувати інформацію, коли записуються до лікаря та власне під час візиту. Мовиться про рецепти та інші необхідні дані.

Масштабний збій у Дії: що відомо

  • Під час голосування за переможця Нацвідбору, який представить Україну на пісенному конкурсі Євробачення-2024 у Мальме, застосунок Дія "ліг". Користувачі не могли віддати голос за свого фаворита. Причиною збою стала перенавантаженість системи застосунку через великий наплив охочих проголосувати за улюблену пісню.
  • Федоров пояснив, що 3 лютого у Дії була рекордна кількість користувачів. Мовиться про всю історію проєкту. За словами Федорова, під час голосування у 2023 році застосунок отримував 800 запитів за секунду. Тим часом цього року – 15 000 запитів. Спеціалісти збільшили потужності у 5 разів.
  • Він наголосив, що у Дії зроблять детальний розбір та аналіз. На основі отриманих даних впровадять організаційні зміни, аби застосунок був готовим до схожих хвиль трафіку. Як зазначив Федоров, наступного року такої ситуації не виникне.