Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Глави уряду Фінляндії та України домовилися про залучення країни до відновлення інфраструктури з використанням передових технологій і європейських параметрів.

До теми ЄС затвердив план відновлення України та стане ключовим гравцем у відбудові нашої держави

"Розраховуємо найближчим часом вийти на конкретні проєкти з тим, щоб бути готовими якомога швидше приступити до роботи", – зазначив Шмигаль.

Також під час зустрічі у Києві прем'єрка Фінляндії Санна Марін та Денис Шмигаль підписали угоду про продовження проєкту "Фінська підтримка реформи української школи" до 2023 року. Він передбачає фінансову підтримку з боку Фінляндії у розмірі до 6 мільйонів євро та до 2 мільйонів євро з боку Європейського Союзу.

Ми високо цінуємо й ніколи не забудемо солідарність фінського народу, його моральну підтримку та численні пожертви для міжнародних гуманітарних організацій на допомогу Україні,
– додав голова українського уряду.


Глави уряду Фінляндії та України підписали важливу угоду / Фото пресслужби Кабміну

Також Марін й Шмигаль домовилися про тісну координацію взаємодії у рамках ЄС. Зокрема про допомогу з боку Фінляндії у реалізації реформ в Україні на шляху до членства у Євросоюзі.

Прем'єр-міністерка Фінляндії наголосила, що Україна – вже фактично член європейської родини. За її словами, фінська сторона разом з Євросоюзом підтримуватиме Україну на кожному етапі приєднання до ЄС.

Відбудова України через війну: що відомо

  • Українська влада вже почала обговорювати чіткий план для відновлення держави, до розробки якого долучилися міжнародні аудиторські компанії, українські аналітичні центри, парламентські комітети та міністерства.
  • Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін розповіла, що американська сторона після закінчення війни допомагатиме відбудовувати Україну. Мовиться не лише про гроші, а й про використання новітніх технологій.
  • Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що відновлення України починатимуть з транспортного сполучення та зачистки територій, де тривали бойові дії.
  • Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що передовсім Росія повинна оплатити відбудову України. Саме вона відповідає за всі ті руйнування, яких зазнала Україна з початку повномасштабного вторгнення.
  • Данія погодилася взяти участь у відбудові українського Миколаєва, який потерпає від обстрілів російських військових.

Вас може зацікавити – звернення Зеленського до парламенту Фінляндії: дивіться відео