На зустрічі зібралося понад 65 країн. Як зазначив очільник Офісу Президента Андрій Єрмак, дипломатичні зусилля України дають результати.
До теми Це дуже дратує Росію, – Данілов про консультації щодо української Формули миру
На Мальті проходить зустріч радників щодо Формули миру Зеленського
Мальта. Розпочали зустріч зовнішньополітичних радників та радників з питань національної безпеки щодо української Формули миру президента Володимира Зеленського. Понад 65 країн – Захід, Глобальний Південь,
– заявив глава Офісу Президента.
За словами Єрмака, дипломатичні зусилля України дають результати. Так міжнародна підтримка української Формули миру зростає. Велика кількість країн Глобального Півдня, які залучені до зустрічі, є підтвердженням цього.
"Це справді демонстрація того, що світ зацікавлений у справедливості та перемозі України", – зазначив він.
Глава ОП наголосив, що над реалізацією Формули миру, запропонованої Зеленським, з кожним місяцем працює все більше держав світу з усіх континентів. Тому зустріч на Мальті – це про конкретику. Там будуть презентовані та обговорені конкретні плани реалізації 5 пунктів Формули миру:
- ядерна безпека,
- енергетична безпека,
- продовольча безпека,
- гуманітарний напрямок (звільнення полонених та депортованих осіб),
- відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
Ці плани були напрацьовані робочими групами, до яких увійшли представники посольств різник країн, а також експерти. Рухаємося до Глобального саміту миру лідерів держав. Працюємо над спільним баченням нашої Формули з країнами світу. Тріумф міжнародного права – це справедливий мир, в якому агресор зазнає поразки,
– підкреслив Єрмак.
До речі, Вірменія вперше є учасницею зустрічі з підготовки саміту щодо української Формули миру на Мальті. На зустріч від Вірменії вирушив секретар Ради безпеки Армен Григорян.
Зустріч радників щодо Формули миру Зеленського / фото Андрія Єрмака
Результати першої сесії
Андрій Єрмак повідомив, що завершилася перша сесія зустрічі на Мальті. У результаті Україна обговорила низку важливих питань. Зокрема, окрему увагу звернули на проблему безпеки: ядерної, енергетичної, продовольчої, гуманітарної. Також на зустрічі акцентували увагу на питанні звільнення полонених та депортованих осіб і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
Я зараз бачу, наскільки масштабну роботу розпочав Володимир Зеленський у Хіросімі на саміті G7, де обговорювалася українська Формула миру, після чого були зустрічі радників з нацбезпеки в Копенгагені, Джидді, тепер на Мальті, а також робота з послами. Ми націлені на цілком конкретні результати – Глобальний саміт миру лідерів держав,
– повідомив Єрмак.
Під час свого виступу глава ОП підкреслив, що до розробки плану Формули миру долучається деталі більше держав, тому Росія змушена поступитися світовій спільноті.
Єрмак також наголосив, що один з пунктів Формули миру нині потужно реалізується. Мовиться про посилення енергетичної безпеки.
"Італія, Німеччина, Норвегія, Франція, США та інші партнери надали Україні комплекси ППО для захисту об'єктів енергетичної інфраструктури. Це один з елементів реалізації пункту про посилення енергетичної безпеки. Ми дуже вдячні за це", – наголосив Єрмак.
Він також подякував Катару за співпрацю над поверненням 4 українських дітей, яких викрали російські загарбники.
Що цьому передувало
- На Мальті відкривається третій раунд мирних переговорів, ініційованих Україною. У дводенному саміті візьмуть участь представники понад 50 країн – радники з нацбезпеки та політики, а також співробітники міжнародних організацій.
- Володимир Зеленський під час зустрічей представить свій план припинення війни, який складається з 10 пунктів. Мирний план закликає Росію вивести всі війська з України, зокерма з території Криму, анексованого у 2014 році.
- Серед учасників форуму – країни ЄС, США, Великобританія, Туреччина, а також члени БРІКС, до якого входить Росія – Південна Африка, Бразилія та Індія.
- У заході не братимуть участі представники Росії. Представник МЗС країни-агресорки Марія Захарова назвала переговори "відверто антиросійською подією".