Про те, що виборів на окупованих територіях ще далеко і до цього потрібно зробити й інші кроки, Фельдгузен повідомила в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Читайте також: Путін хоче, щоб Україна домовлялась про особливий статус Донбасу з окупантами

Вона також зазначила, що причиною негативної реакції суспільства на формулу Штайнмаєра є погана проінформованість про обставини виникнення домовленості.

У Мінських домовленостях є багато пунктів, як амністія, вибори або закон про особливий статус, а формула Штайнмаєра була спробою запропонувати зробити менші кроки, тобто визначити, що має статися у першу чергу, а що в другу,
– зазначила дипломатка.

Фельдгузен також додала, що формула ніколи не передбачала змінення порядку Мінських угод.

Що таке формула Штайнмаєра? Це формула, яку запропонував колишній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. За його словами, завдяки такому документу вдасться досягти миру на Сході України.

Відповідний документ Україна підписала 1 жовтня у Мінську.

Формула Штайнмаєра передбачає:

• Верховна Рада має ухвалити новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.
• Закон набирає чинності в день голосування на дочасних місцевих виборах в ОРДЛО, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори пройшли відповідно до їхніх та міжнародних стандартів.
• За слова Зеленського, вибори мають відбуватися за умови, якщо російські війська будуть виведені з української території. А захоплена ділянка українсько-російського кордону має бути передана під контроль України. В іншому разі виборів в ОРДЛО не буде.