Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Перша фаза відбулась з травня до початку вересня – фронт також перебував у зоні стратегічної вогневої рівноваги: ні ЗСУ не могли просунутися вперед, ні противник.

Зверніть увагу Війна взимку: чого очікувати Україні з настанням холодів

Зимою особливий тип ведення бойових дій

За його словами, лише коли сталася блискуча Харківська операція, а потім не менш блискуча Херсонська, ситуація на фронті змінилась на нашу користь.

Зараз ми стали у другу фазу стратегічної рівноваги. Цілком логічно, що так відбулося. Попереду зима, в цей період – має бути особливий тип ведення бойових дій,
– наголосив експерт.

Ця війна на 95% артилерійська

Черник вважає, що оперативної паузи на фронті не буде. Події будуть розвиватися у режимі контрартилерійських великих дуелей і великих артилерійських ударів.

"Хоча, насправді, завжди так було і залишиться надалі. Єдина відмінність: вогневі вали противника щонайменше удвічі або навіть утричі знизилися", – зазначив співрозмовник.

На думку військового експерта, росіяни встали на шлях снарядного голоду, але це не означає, що у них закінчилися снаряди.

Спроби контрнаступальних дій можуть бути

Він зазначив, якщо погода буде морозною і важка техніка зможе рухатись ґрунтом (танк Т-39 і артилерійська установка важать – 42 тони, БМП і БТР – у межах 12 – 13 тонн), то найлогічніше, що спроби контрнаступальних дій і з нашої сторони, і зі сторони ворога будуть. Якщо зима буде м'якою і ґрунт в'язкий, то знову буде працювати артилерія.

В цю хвилину в частині якості ми на порядок вище, але на превеликий жаль в частині кількості противник щонайменше у двічі нас переважає,
– наголосив Петро Черник.

Як розгортатимуться події на фронті у зимовий період: дивіться відео

Ситуація на війні: важливе

  • На Донеччині окупанти готують примусово мобілізованих з території тимчасово окупованого регіону до лав російських окупаційних військ. Так званих інструкторів розміщають в приміщенні місцевого політехнічного технікуму, де, одночасно, навчаються студенти. Також росіяни переміщають у регіон окремі підрозділи з території чеченської республіки та зі складу ПВК "Вагнер".
  • В країні-агресорці розглядається сценарій "наступу" ЗСУ у Бєлгородській області, який Кремль збирається імітувати. На думку колишнього співробітника СБУ Івана Ступака, можливо таким чином Москва спробує підняти патріотизм і об'єднати народ навколо війни.
  • За повідомлення видання Politico, Росія, ймовірно, може застосувати хімічну зброю в Україні. Це може статися у випадку, коли окупанти продовжать зазнавати поразок та великих втрат на фронті. Така інформація може бути кроком на випередження з боку США.