Українська влада говорила, що робить вибір на користь європейських цінностей та західного світу, проте будує відносини з Китаєм. Про це в ефірі 24 каналу сказав інвестиційний банкір Сергій Фурса.

До теми Домовились про безвіз: Зеленський провів першу телефонну розмову з главою Китаю Сі Цзіньпіном

"Мовиться про свободу та повагу – речі, на яких базується європейська цивілізація. І таку зраду сприйматимуть негативно. Загравання небезпечне", – сказав Фурса.

У Китаї високий рівень корупції

Інвестиційний банкір зазначив, що в контексті економіки китайці полюбляють корупційні оборудки. Навіть попри те, що у них за це передбачена смертна кара.

Рівень корупції дуже високий. Це допомагає квазідержавному китайському бізнесу просуватися і в Африці, і в Азії. Так само як і в Україні,
– наголосив Фурса.

Як приклад, банкір наводить ситуацію з вакцинами в Україні: "Українське Міністерство охорони здоров'я за часів Максима Степанова домовивилося тільки з Китаєм. Можливо тому, що тільки Китай погодився на посередника".

Також Фурса додав, що Україна має досвід співпраці з китайською корпорацією, коли 8% платежів йшли в офшори. Тому, за його словами, європейський та американський бізнес живе в іншому світі, де не просувають толерування корупції.

Сергій Фурса розповів, чим загрожує співпраця з Китаєм: дивіться відео

Співпраця України та Китаю: що відомо

  • Україна та Китай поглиблюють співпрацю. Володимир Зеленський у розмові з Сі Цзіньпіном зазначив, що Україна може стати "містком в Європу" для Китаю. Результатом спілкування стала домовленість укласти Угоду про безвіз.
  • "Слуги народу" Давид Арахамія та Олександр Корнієнко привітали китайських комуністів з 100-річчям партії. Раніше Арахамія казав, що Україні необхідно перейняти досвід Компартії Китаю.
  • Колишній посол України у США Валерій Чалий зазначив, що Україні важко буде знайти баланс між конкурентними Китаєм та США.
  • Україна не підтримала петицію на захист від геноциду уйгурів в Китаї. Член правління Української асоціації китаєзнавців Олексій Коваль впевнений, що Китай не тиснув на Україну у цьому питанні й не шантажував вакциною.