Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що засідання Радбезу ООН укотре підтвердило, що солідарність країн є важливою для протистояння росії, котра прагне змінити світовий порядок.

Зверніть увагу Окупанти брешуть про "відбиту атаку" ЗСУ на Енергодар і Запорізьку АЕС

Результати засідання Радбезу ООН щодо ситуації на ЗАЕС

Галущенко висловив удячність усім, хто підтримав Україну в намаганні повернути суверенне право на ЗАЕС.

Черговий план росії – цього разу щодо легітимізації своїх військ на українській атомній станції – провалився,
– наголосив він.

Міністр зауважив, що більшість учасників засідання Радбезу ООН чудово розуміють, чого варті цинічні заяви росії та її безсоромні маніпуляції.

Галущенко висловив сподівання, що те презирство до здорового глузду й зверхнє ставлення до учасників Радбезу ООН, яке продемонструвала росія, стануть поштовхом до якнайшвидшого відправлення спільної місії МАГАТЕ і ООН на Запорізьку станцію для її деокупації та гарантування ядерної безпеки світу.

Обстріли Запорізької АЕС: що відомо

  • Навесні окупанти захопили Запорізьку атомну електростанцію. російські загарбники перетворили її на військову базу.
  • Жодні міжнародні організації, у тому числі й МАГАТЕ, наразі не контролюють Запорізьку АЕС. За даними розвідки, росіяни замінували 2 енергоблоки станції та завезли на територію ЗАЕС військову техніку.
  • 11 серпня російські військові знову обстріляли Запорізьку АЕС. Ворог влучив зовсім неподалік від першого енергоблока.
  • Голова Запорізької ОВА Олександр Старух раніше розповів, що у разі аварії на станції потрібно буде евакуювати 275 тисяч людей з 50-кілометрової зони. Це жителі Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської областей.
  • Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розповів, що відомство готується до будь-яких сценаріїв розвитку подій на Запорізькій атомній електростанції.
  • Очільник МАГАТЕ зі свого боку заявив, що хоче очолити місію на Запорізьку атомну електростанцію. Та це може бути тільки за умови, якщо місія співпрацюватиме з двома сторонами конфлікту.

До теми – Інститут вивчення війни зробив заяву щодо ЗАЕС: дивіться відео