Міжнародна організація Transparency International оприлюднила щорічний Індекс сприйняття корупції наприкінці лютого. Кожній країні присвоїли оцінку від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (низький рівень корупції).

Читайте також: Україна і Росія потрапили у ганебний рейтинг

Україна цьогоріч отримала 30 балів зі 100 можливих, покращивши всій результат порівняно з 2016 роком лише на 1 бал. Тож на карті Європи Україна і Росія (в якої 29 балів) – найкорумпованіші країни.

Рейтинг корупції
Україна – найкорумпованіша після Росії країна Європи

Експерти зазначають, що незначного підвищення в рейтингу Україні вдалося досягнути завдяки тому, що у 2017-му українські антикорупційні органи (САП та НАБУ) направили до суду перші справи щодо підозр у корупції високопоставлених чиновників. Також серед причин незначного покращення – реформа ринку газу, робота реєстру електронних декларацій, перший рік реформи державних закупівель і використання системи ProZorro, а також зниження рівня корупції в поліції та зменшення кількості випадків, коли бізнес змушений давати хабарі.

Читайте також: Корупція вбиває: через що покінчила з життям студентка з Туркменістану?

Україна опинилася у компанії таких країн, як Гамбія, Іран, М’янма та Сьєрра-Леоне. Із ними ми ділимо 130 місце в рейтингу.

Рейтинг корупці
Невтішна "компанія" України в рейтингу сприйняття корупції

Серед сусідів України найкраща ситуація зі сприйняттям корупції у Польщі – країна з 60-ма балами посіла 36 місце у світі. Щоправда, порівняно з 2016 роком, поляки втратили 7 позицій. У Словаччині рівень сприйняття корупції оцінили у 50 балів. Всі інші країни-сусіди України набрали менше 50-ти балів.

Рейтинг корупції
Який рівень корупції у країнах-сусідах України

Очолюють Індекс сприйняття корупції від Transparency International Нова Зеландія (89), Данія (88) та Фінляндія (85). Найбільш корумпованими країнами світу названі Сомалі (9), Південний Судан (12) та Сирія (14).

Рейтинг корупції
Країни з найбільшим і найменшим рівнем корупції

За словами експертів, показники нижче 50 балів мають понад дві третини зі 180 країн у рейтингу. "Це означає, що понад шість мільярдів людей живуть в корумпованих країнах", – йдеться у звіті.

Читайте також: Гібридний режим: невтішне місце України в рейтингу демократій світу